Epic Games - úvodní

Nejlepší hry k dostání za pár šupů

30. 4. 2021
Zdroj náhledu: Epic Games

Asi každý hráč zažil tu strašnou bezmoc, kdy mu jeho finanční situace dokonale znemožnila pořízení si nové gamesky. Pro tyto případy vám v tomto článku přinášíme tipy na hry, které neztrácejí na kvalitě a zároveň vám zcela nevytunelují peněženku. (*do uvedených cen nejsou započítány žádné možné slevové akce a platí pro platformu Steam – pozn. red.)

Hry, které si prostě musíte zahrát

Zdroj: IGDB

DORFROMANTIK (2021) - 9,99 € 

Tato relaxační logická záležitost vyšla teprve letos v únoru. Pomocí šestiúhelníkových kamenů si stavíte vesničky a městečka. Záleží jen na vás, zda budete hrát na skóre, anebo popustíte uzdu fantazie v creative modu.

A SHORT HIKE (2019) – 6,59 €

Máte rádi Animal Crossing? Tak to určitě zkuste i tento titul. Prozkoumejte otevřený svět pixelově roztomilého ostrova a pomocí hádanek pokořte vrchol hory. Možností je nepřeberné množství.

DOOM 64 (1997) – 4,99 €

Již poněkud retro alternativní verze klasického Dooma. Krvavá očekávání splní bez jakýchkoliv obtíží a vsadím se, že bude skvělou vatou pro nudné dny či večery.

DISHONORED (2012) – 9,99 €

Staňte se Corvem – zabijákem obdařeným nadpřirozenými schopnostmi, jenž je na strastiplné cestě za pomstou. Hra se vyznačuje skvělým bojovým systémem a záleží jen na vás, zda budete za mlátičku, nebo se poddáte kouzlu stealth průchodu. Za ocenění stojí i svět laděný do steampunkového stylu.

TERRARIA (2011) – 9,99 €

Další pixelovka kloubící akčnost a zároveň svobodu sandboxu. Chcete bojovat s nepřáteli, nebo radši několik hodin utopíte ve vylepšování svého příbytku?

"Mulťáky a co-opka"

Zdroj: IGDB

HALO 3 (2007) - 9,99 €

Mnozí tento kus považují za jednu z nejlepších her s kooperační kampaní. Tak na co čekáš? Vezmi kamaráda a spolu se ponořte do světa této fajn sci-fi střílečky.

DRAWFUL 2 (2016) - 9,99 €

Nemusíte být zrovna Rembrandt abyste nakreslili dinosaura, Pikachua nebo jablkový koláč. Hlavní je, aby to poznali ostatní. U Drawful 2 se pobavíte, zasmějete a někdy taky zhádáte jak koně. Na stejném principu funguje i bezplatná online hra Gartic.io.

PORTAL 2 (2011) – 8,19 €

Dokážete za vyměřený čas s kamarádem přijít na to, jak se dostat do další úrovně? Plusem této hry je i mnoho fan made map.

GUNFIRE REBORN (2020) – 9,99 € 

Lootovací střílečka s sebou přináší velké množství zbraní, levelů a bossů.To vše pod taktovkou roztomilé grafiky.

AMONG US (2018) - 3,99 €

Tuto hru pro 4–10 hráčů snad nemá cenu ani představovat. Je to sotva pár týdnů zpět, co zažívala velký boom. A o co že v ní vlastně jde? Jedna skupina se zhostí role členů posádky, druhá (méně početnější) se zhostí role impostorů, tj. podvodníků, jejíchž hlavním úkolem je posádce škodit tak, aby sena ně ovšem nepřišlo. Nikdo tak vlastně pořádně neví, kdo je přítel a kdo se za něho jen vydává. Tato hra umí nádherně narušit opravdové přátelské vztahy a má na svém kontě mnoho hádek a rozčilování. O tom ale hráči ví svoje. Nyní vývojáři přidali i nová DLC.

LEFT 4 DEAD 2 (2009) – 8,19 €

Co by to byl za výčet, kdyby nám tady chyběla pořádná zombie vyvražďovačka. Left 4 Dead 2 zaručeně spadá do toho nejlepšího, co tento žánr nabízí. A i když grafické zpracování poněkud pokulhává za dnešními požadavky, pořád má hojnou fanouškovskou základnu. Ta navíc hře dopřává nesčetné možnosti modů a různých stylistických vychytávek. V současné době se čeká na pokračování v podobě titulu BACK 4 BLOOD, jehož vydání bylo posunuto z letošního června na 12. října 2021.

Klasiky, které nestárnou

Zdroj: IGDB

QUAKE (1996) - 4,99 €

Retro klenot, jehož jméno zná snad každý. 32 úrovní single hry a 6 dalších brutálního deathmatche. A aby těch střev a krve nebylo málo, jsou tu ještě nebezpeční bossové.

FALLOUT: NEW VEGAS (2010) - 9,99 €

Postapokalyptická RPG série Fallout je v herním světě pojmem. Tento díl nás zavede do obývaných ruin bývalého Las Vegas a čeká nás 60 akcí nabitých questů.

STAR WARS: KOTOR 2 (2004) – 8,19 €

Stejně jako u předchozí hry i tuto má na svědomí vývojářské studio Obsidian. Dle mnohých jazyků si právě tento titul drží již 15 let prvenství coby nejlépe podaná hra ze série Star Wars.

Série BROKEN SWORD (od roku 1996 do 2006) - od 4,99 €

Point-and-click adventury, jejíchžpříběhy zabaví i dnes.

FINAL FANTASY VII (1997) - 12,99 €

Další herní série, v tomto případě se jedná o sedmý díl, který poprvé přinesl 3D grafiku. RPG, které i dnes má hodnocení velmi kladné bylo přidáno na Steam až v roce 2013. Zkusíte prožít dobrodružství ve futuristickém světě, kde se mísí technika s magií.

Příběh na prvním místě

Zdroj: IGDB

UNDERTALE (2015) - 9,99 €

Toto přímočaré RPG s jednoduchou grafikou mnohé jistě překvapí příběhem plným zvratů, smutku, ale též neotřelého humoru.

THE NORWOOD SUITE (2017) - 9,99 €

Jaké záhady v sobě skrývá opuštěný hotel Norwood? Zkuste jim přijít na kloub v této mysteriózní adventurce z pohledu první osoby.

PAPERS, PLEASE (2013) - 9,99 €

Coby úředník na hranicích musíte bedlivě kontrolovat koho pustíte do fiktivní země jménem Arstotzka. Za touto hrou stojí vývojář nezávislých her Lucas Pope.

WEST OF LOATHING (2017) - 10,99 €

Kovbojský stickman zažívá netypická dobrodružství na divokém západě. Pochopitelně nesmějíchybět kolty proklatě nízko, hektolitry whisky a saloony. Doba hraní se odhaduje cca na 40 hodin

HER STORY (2015) - 8,19 €

Velmi netypicky zpracovaný příběh ženy podezřelé ze zločinu. K objasnění zmizení jejího muže vám má sloužit archiv plný záznamů. Záleží čistě na vás, jak tyto složky vyhodnotíte a následně použijete.

THE LION´S SONG (2016) - 7,99 € (první epizoda zdarma)

Rakousko, 20. léta. Jste talentovanou skladatelkou Wilmou a před vámi stojí vysněný koncert. Jak tento průlom v kariéře zvládnete?

Hry zadarmo

Samozřejmě pokud člověk ani po vrácení lahváčů nebo návštěvě babičky nemá ani vindru, jsou tu tituly k dostání zcela zdarma. 

Je dobré například využívat nabídku Epic Games, kde je každý měsíc  několik her k mání zcela bezplatně. Na Steamu rovněž najdeme kategorii “Free to play“ a v ní například hry jako povedený PvP battleroyale CRSED: F.O.A.D. nebo singleplayový parkourový Bean.

Mějme na paměti, že každá zábava něco stojí, a tak i v tomto případě se vyplatí řádně si šetřit do prasátka.


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.