Nightingale – šaman

Nightingale vyjde o celé dva dny dříve

9. 2. 2024
Zdroj náhledu: Inflexion Games

Píše se rok 2021 a na slavnostním předávání cen The Game Awards je představen slibně vyhlížející survival od tvůrců ze studia Inflexion Games, jehož součástí jsou i někteří bývalí vývojáři z Bioware. Nightingale na sebe strhl mnoho pozornosti nejen díky úchvatnému fantasy světu Fae, v němž se celá hra odehrává. Rozdílné lokace mají spojovat transdimenzionální portály, čímž se hráčům otevřou brány nečekaných možností. Abyste v tomto neúprosném a drsném světě přežili, budete si muset vypěstovat nervy ze železa, vytvořit silné zbraně, postavit odolný přístřešek a uvařit plnohodnotný nutričně vyvážený pokrm. Více hlav více ví a tvůrci prozradili, že Nightingale bude klást důraz na spolupráci a objevování rozmanitých biomů.

Pokud vám to všechno zní zatraceně dobře, určitě jste nepropásli ohlášení brzkého vydání. Nightingale se po odkladu v roce 2023 měl k fanouškům dostat už za pár dní, konkrétně 22. února 2024. Vývojáři však mají jiné plány a rozhodli se přijít ještě s jedním překvapením. Datum vydání se totiž opět posouvá, ne však na pozdější termín, právě naopak. Svět Fae odemkne své portály o celé dva dny dříve, než se původně očekávalo, a nové datum vydání je nyní stanoveno na 20. února 2024. Otevřený svět už přímo volá po tom, abyste v něm utopili desítky, ne-li stovky hodin svého života. Bohužel prozatím si jej užijí pouze PC hráči. Vlastníci konzolí si budou muset počkat, zda se Inflexion Games vůbec rozhodnou svou žhavou novinku zprostředkovat také jim.

Nightingale v předběžném přístupu vychází 20. února 2024 na PC.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.