Northgard intro

Northgard dostal velký upgrade

6. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Northgard je velmi populární strategická hra založená na severské mytologii, ve které ovládáte klan Vikingů bojujících o kontrolu nad tajemným nově objeveným kontinentem. Tajuplným ostrovem, který skrývá nejeden poklad a tajemství. Každý vikingský klan by si ho chtěl podrobit a stát se jeho svrchovaným vládcem. Hra má na Steamu hodnocení krásných 91 %, což spadá dle Steamu do kategorie „velmi kladné“.

Za svou existenci hra dostala mnoho updatů a také přibyly i nové klany. Nyní tak můžete hrát za klan Draka, Hada, Koně atd. Nyní však přichází další velký update, který do hry přinese něco nového.

Zdroj: Shiro Games

Co bude v Northgard nového?

Nejnovější aktualizace hry s názvem Krowns & Daggers byla právě spuštěna. Poslední velká aktualizace byla vydána již v únoru, takže dvě velké aktualizace během roku, který ještě ani nebyl uzavřen, jsou na již vydanou hru docela slušné. A to ani nepočítáme starší aktualizace, jako je editor map z loňského roku, což znamená, že už tak nabitá hra dostává ještě více obsahu.

S poslední velkou aktualizací přicházejí nové funkce, herní doplňky a nová neutrální frakce. Touto neutrální frakcí jsou trpaslíci, kteří jsou známí svou důlní zdatností a budou mít přístup k „mnoha pokladům a vzácným zdrojům”, nicméně pokud se k nim příliš přiblížíte, můžete svých činů litovat. Protože tak, jak jsou malí, jsou to také nebezpeční a schopní válečníci. Pokud se vám však podaří získat jejich důvěru, mohli by vám potenciálně pomoci, takže mazaní hráči by se rozhodně měli pokusit tuto novou neutrální frakci využít.

Nová a vylepšená obrazovka diplomacie

Novinkou této aktualizace je také přepracovaná obrazovka diplomacie. Každá frakce nyní zobrazuje čtyři stavy vztahu, které nabídnou nové odměny a rizika v závislosti na tom, jak jste se k dané frakci chovali.

Pokud zjistíte, že vaše vztahy s neutrální frakcí, se kterou se chcete spřátelit, nejsou nejlepší, můžete využít nabídku studny, nové budovy, která zlepší vaše vztahy s neutrálními frakcemi.

Co se týče dalších herních změn, při průzkumu jsou nyní hranice území pod válečnou mlhou bezbarvé a když pošlete zvědy na výzvědy na nepřátelskou radnici, můžete získat přístup k novým informacím, jako je jejich Lore-tree nebo zásoby surovin. Pokud také obdržíte oznámení týkající se jiného klanu, bude nyní obsahovat portrét jeho válečného náčelníka, takže budete přesně vědět, koho máte nenávidět.

Zdroj: Shiro Games

Obrazovka soupeření

Pomocí obrazovky soupeření můžete prohlásit nepřátelské klany za své soupeře. Takové počínání má své klady i zápory. Pokud se rozhodnete pro partnerství měst, zvýší to například růst vaší populace, populace vašeho soupeře však také stoupne.

Abyste mohli vytvořit Rivaly, musíte postavit Vyslaneckou lóži a její jednotku Vyslanec. Za odměnu se také můžete zúčastnit nových soutěžních akcí, jako je například Slavnostní oheň, přičemž nejlepší přispěvatel bude odměněn vědomostmi zdarma.

Mezi další změny patří nové achievementy, změny jmen hráčů ve více hráčích (jméno hráče se nyní zobrazuje v chatu, ale on i jeho hranice jsou bezbarvé, dokud je neprozkoumáte) a nové statistiky na konci hry, například statistiky pro Veverčí jídlo. To je však pouze něco málo z celého seznamu novinek, který můžete naléztzde.

Hru můžete sledovat zde.

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.