Returnal-úvodní

Co přináší nová aktualizace 2.0 do hry Returnal?

26. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Tato aktualizace 2.0 do hry Returnal přináší fotografický režim a možnost pozastavit si svůj cyklus. Returnal je roguelike střílečka z pohledu třetí osoby vyvinutá vývojářským studiem Housemarque a publikovaná Sony Interactive Entertainment. Vydána byla 30. dubna 2021 exkluzivně pro konzoli Playstation 5. Od doby svého vydání hra slaví velký úspěch, a tak vývojáři přinášejí již druhou aktualizaci.

Možnost pozastavit cyklus

Jednou z hlavních změn v této aktualizaci je funkce pozastavení cyklu, která vám umožní pokračovat ve vašem cyklu později i po ukončení hry a vypnutí konzole. Tato funkce doteď nebyla možná a hráči tak museli hru nechat běžet nebo dát konzoli do režimu spánku, nikoliv hru uzavřít. Pokud jste tedy nechtěli ztratit váš postup ve vašem rozehraném cyklu, nesměli jste konzoli vypnout, čemuž je nyní konec. Struktura hry zůstává nezměněna – tato funkce totiž není tradiční možnost „uložit hru“, ale pozastavením cyklu vytvoříte bod pozastavení na jedno použití, a jakmile budete chtít pokračovat, bod pozastavení se odstraní a nelze znovu použít. Vaše hra bude pokračovat přímo od okamžiku, kdy jste ji opustili, a pokud budete chtít cyklus znovu přerušit, váš postup bude zachycen od tohoto nového bodu dále. Existují určitá omezení – hráči nebudou moci vytvořit tento bod např. během bitev s bossy, cutscén a sekvencí z pohledu první osoby.

Zdroj: Sony

Fotografický režim

Selenina cesta přes Atropos je plná nezapomenutelných okamžiků, které si rádi někam zaznamenáte. Ať už tedy tančíte uprostřed intenzivního pekelného boje nebo si užíváte letmý okamžik klidu, tuto temnou atmosféru a krásu Atroposu budete moct zachytit díky novému fotografickému režimu. Kdykoli během hry (s výjimkou sekvence z pohledu první osoby), ji můžete jednoduše pozastavit a vstoupit do režimu fotografie, který vám dá kontrolu nad kamerou. Poté můžete použít analogové páčky a adaptivní spouště k pohybu fotoaparátu a výběru dokonalého úhlu pro vaši fotografii. Tuto novou aktualizaci do hry Returnal můžete stahovat na vaše zařízení již nyní.


Článek pro Gaming Professors napsal Samuel Pernica.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.