Projekt L_compressor

Nová bojová hra ze světa League of Legends bude zdarma

5. 8. 2022
Zdroj náhledu: Riot Games

V novém videu ze série vývojářův zápisník potvrdil Riot, že nadcházející hra ze světa League of Legends bude zcela free to play titul.

Už je to nějaká doba, co jsme se dozvěděli něco podstatného o Projektu L, chystané 2D bojové hře od Riot Games ze světa League of Legends. Jelikož hra stále nese pracovní název, může to odkazovat na skutečnost, že vývoj se ubírá relativně pomalým tempem, ale Riot naštěstí čas od času ochotně poskytuje aktuální informace týkající se jejího vývoje. Nedávno společnost potvrdila, že Projekt L bude další hrou, která se vydá cestou free-to-play.

Projekt L byl poprvé ohlášen v roce 2019 společně s hrami League of Runeterra a Valorantem. Obě zmíněné hry byly už vydány. V traileru, který se objevil v listopadu 2021, Riot uvedl, že Projekt L bude bojová hra, ve které se proti sobě utkají dva protihráči. Vývojáři naznačují, že mechaniky ve hře jsou jednoduché na naučení, avšak obtížné na ovládnutí. Takto Riot popisuje veškeré hry jako například i samotné League of Legends.

V novém videu řekl výkonný producent Tom Cannon že Projekt L bude zdarma. V7vojáři se snaží odstranit všechny překážky, které by bránily hráčům užívat si hru. Také poznamenal, že novinky nepřekvapí žádné ostřílené hráče League of Legends nebo Valorantu či dalších free to play titulů. Do hry budou přidány monetizace, které budou respektovat hráčovo čas i peněženku.

Canon se také podělil o to, že Projekt L už dokončuje práce na základních mechanikách hry. Také vysvětlil, že většina vývojářského týmu se přesunula k budování herních prvků, jako je sociální systém, nové postavy nebo kompetitivní vyhledávání. Při této příležitosti byla představena Illaoi, kněžka Krakenů a byla tak zařazena do Projektu L.

Illaoi se tak připojí k dalším postavám ve hře jako je: Ahri, Darius, Ekko, Jinx a Katarina. Tým z Projektu L chce tak přiřadit šampionům více potenciálu, než od nich hráči očekávají. Každý nový šampion, který bude nově přidaný do Projektu L by měl tak přinést nový zážitek.

Riot zatím ještě neoznámil plánované datum vydaní. Canon však slíbil, že později tohoto roku nám budou ještě poskytnuty informace o vývoji.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.