One Piece – logo

Nová nejdelší kniha na světě je ONEPIECE, ale…

25. 9. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Snad jedno z nejznámějších anime na světě je adaptace mangy One Piece. Manga si ve světě drží silnou komunitu a patří do 10 nejlepších manga sérií, co kdy vyšly. One Piece je terčem internetových memů za to, že nikdy neskončí a je dlouhý jako naše česká Ulice. Díky tomu mohla vzniknout i limitovaná nejdelší kniha na světě spojená ze všech dílů mangy One Piece, co zatím vyšly, za 1 900 euro. Tuto 21540stránkovou knihu nevydává autor originální mangy, ale umělec Ilan Manouach pod názvem ONEPIECE.

Manouach čistě navrhl obal a svázal výtisky dohromady pod nakladatelstvím JBE. O knize mluví jako o soše, která se nedá číst, a tímto dílem chce také poukázat na digitalizaci komiksů a jejich vydávání na internetu. Říká, že komiksy jsou na internetu „pouhými velkými daty“. Dále chtěl poukázat na dualitu komiksů – čtení a sbírání. Je to něco jako když sbíráte poštovní známky, které si i čtete. Celá kniha je v japonštině a prodává se v limitovaném počtu padesáti výtisků – tedy spíše prodávala, protože do pár dnů bylo všech padesát kusů vyprodáno. Vskutku skvělý výkon na knihu, která se nedá číst.


Novinku pro Gaming Professors napsal Daniel Červinka.

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.