Chernobylite intro

Nové DLC „Blue Flames“ pro Chernobylite již brzy

5. 2. 2022
Zdroj náhledu: The Farm 51

O Chernobylite jsme vás dříve podrobně informovali v naší recenzi. Tato hra se již krátce po svém vydání stala velmi oblíbenou a populární. Alternativní výprava do Černobylu v úžasné fotorealistické grafice se stala v rámci čekání na hru S.T.A.L.K.E.R. 2 jakýmsi dalším dobrodružstvím v Zóně. 

Chernobylite je survival hororové RPG v tradici série S.T.A.L.K.E.R., které se odehrává ve vyloučené zóně Černobylu. Jedná se o FPS se zajímavým příběhem a především poutavou grafikou.

Jak vysvětluje režisér hry Artur Fojcik, prozkoumávání Zóny je plné nebezpečí, jako je radiace, nemesis, která vás pronásleduje po celou dobu příběhu, a nadpřirozené události spojené se záhadnou látkou zvanou Chernobylite, která se objevuje v okolí fiktivní verze Černobylu ve hře. To ale podle Fojcika nestačí, a proto přicházejí na řadu prvky přežití.

Zdroj: The Farm 51 

Chernobylite se rozroste

Základní hra už je nějakou dobu venku, ale její vývojáři s vydáváním nového obsahu zdaleka neskončili. Vývojářské studio The Farm 51 odhalilo roadmapu DLC již koncem minulého roku a nyní vydalo bezplatnou aktualizaci s novými příšerami a DLC „Ghost Town“. Nyní je na cestě nový obsah, a to již za dva měsíce. 

Nové DLC „Blue Flames“ bude podle oznámení obsahovat tři klíčové části. V první řadě je to nová aktualizace obsahu s názvem „Memories of You“, v níž se hráči prostřednictvím řady sběratelských předmětů a událostí dozvědí více o minulosti hlavního hrdiny a jeho ženy.

Přibude i nová zbraň „Silent Assassin“ v podobě kuše. K dispozici bude také placený balíček obsahu, na základě dosavadní historie vývojářů se pravděpodobně bude jednat o sadu kosmetických skinů na zbraně, nic není však oficiálně potvrzeno.

Datum vydání nového DLC Chernobylite „Blue Flames“ je 21. dubna 2022. Toto DLC bude současně spuštěno zdarma na všech platformách, ale to není všechen nový skvělý obsah, který je na cestě.

Kromě nového DLC oznámilo vývojářské studio The Farm 51 také edici Chernobylite PC Enhanced Edition a edice pro konzole nové generace.

O rozšířené edici hry pro PC toho bohužel zatím moc nevíme. Pravděpodobně bude do jisté míry vylepšena grafika, ale na další podrobnosti si budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.