OW2 Lifeweaver – náhledový obrázek

Nový hrdina Overwatche 2 Lifeweaver obdržel buff ještě před oficiálním vydáním

10. 4. 2023
Zdroj náhledu: blizzard.com

Příchod nové postavy Lifeweavera do hry Overwatch 2 byl potvrzen. V pořadí již 37. hrdina bude figurovat jako podpůrný. Hráči se jej dočkají spolu s 4. sezónou 11. dubna.

Z prvotního traileru je zřejmý Lifeweaverův elegantní design a šarm, který si udržuje i v boji. Nabídne však také užitečné schopnosti, jako je např. přitažení svého týmového spoluhráče. Dle načasování a záměru může být spásné, ale i velmi zhoubné pro celý tým. Podobného rázu je také Lifeweaverova pasivní schopnost, která po smrti vytváří léčivý předmět, jejž mohou využívat mimo spojenců i nepřátelé. Za předpokladu, že bude mít nějaký internetový troll špatný den, snad zrovna s vámi nebude hrát Lifeweavera.

V tuto chvíli je těžké odhadovat, jaký bude mít Lifeweaver dopad na celkovou hratelnost. Vůbec nejvlivnější bude možná jeho léčitelská schopnost, ačkoliv byla ze všech jeho dovedností nejvíce kritizována. Má totiž určitý počet nabití a samotné přebíjení vyžaduje čas. Při procesu se dokonce jako Lifeweaver dočkáte značné penalizace rychlosti pohybu. Blizzard naštěstí v reakci na komunitní zpětnou vazbu oznámil, že se hrdinovi doba nabíjení jeho léčebné schopnosti zkrátí z 1,2 sekundy na 1 sekundu, a to ještě před jejím vydáním.

Kromě potenciální záchrany přitáhnutím a léčením ve dvojí formě dokáže vyvolat i platformu, jež se zvedá, když na ni šlápnete. Tím se také rozšiřují možnosti mobility.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.