Overwatch 2 odstraňuje úrovně

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Overwatch 2 se pomalu chystá k vydání v předběžném přístupu. Vývojářská společnost Activision Blizzard nedávno uspořádala na redditu AMA, aby odpověděla na otázky fanoušků před nadcházející betaverzí. Jedním z hlavních odhalení bylo, že Overwatch 2 zruší hráčské úrovně ve prospěch Battle Passu.

Blizzard připravuje Overwatch 2 na vydání 4. října a rozhodl se nabídnout několik beta testů. Fanoušci mohli poprvé nahlédnout do Overwatch 2 během první beta verze 26. dubna, i přestože šlo jen o krátký pohled na celou hru. Před spuštěním dalšího betatestu 28. června se vývojáři ze společnosti Activision Blizzard zúčastnili AMA na redditu, aby odpověděli na otevřené otázky týkající se plánů na zpeněžení Overwatch 2 a toho, jak titul nahradí svého předchůdce. Overwatch 2 konkrétně odstraní loot boxy ve prospěch systému Battle Pass.

Vzhledem k tomu, že Overwatch 2 má při svém uvedení na trh nahradit původní Overwatch, se fanoušci ptají na systém postupu a na to, jak bude Blizzard řešit úrovně a skiny hráčů. Uživatel redditu timberflynn se ptá: „Můžete nám říct něco o postupu napříč platformami? Budeme všichni resetováni na úroveň 1, až vyjde OW2…? Pokud mám nějaké skiny na PS4 a přenesu je do OW2, mohu si je ponechat na Xboxu?“

Blizz_Jodie, člen komunitního vývojového týmu Overwatch, odpověděl, že Blizzard zcela odstraní úrovně ze hry a hráči budou moci používat všechny skiny Overwatch v Overwatch 2 a na všech platformách. Blizz_winter také upřesňuje, že hráči si budou moci zvyšovat pouze úroveň svého Battle Passu a že jejich profily nebudou zobrazovat skutečnou úroveň.

Overwatch 2 – Junker Queen

Zdroj: Blizzard

Reakce fanoušků na tuto zprávu byla smíšená. Fanoušci mají zejména pocit, že odstranění úrovní bere hráčům pocit pokroku a úspěchu, který si užívají při každém přihlášení do hry. Vzhledem k rozhodnutí studia udělat z titulu free-to-play hru se zdá, že Blizzard vymění hráčské úrovně za hodnosti Battle Passu. Společnost jednoduše následuje trend posledních free-to-play stříleček, jež byly s tímto obchodním modelem velmi úspěšné.

Přestože Blizzard ve svém nejnovějším AMA vysvětluje, jak se Overwatch 2 liší od svého předchůdce a bude nabízet hráčům nový zážitek, některé otázky zůstávají nezodpovězené. Poté, co společnost Blizzard odstranila úrovně, fanoušky především zajímá, jak bude fungovat kompetitivní režim, ten byl dříve omezen na 25. úroveň. Spuštění předběžného přístupu se pomalu blíží a brzy začne další beta, takže nebude trvat dlouho a všichni snad dostaneme odpovědi na otázky.
Overwatch 2 vyjde v předběžném přístupu 4. října pro PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One a Xbox Series X|S.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn