Oznámení nové temné fantasy hry Enigma Archives: Rain Code

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Spike Chunsoft

Asi snad každý milovník anime už alespoň slyšel o sérii Danganronpa. Ta vstoupila do povědomí hráčů především svým osobitým stylem a nechvalně známou zápletkou Hope’s Peak Academy. Je to už nějaký ten pátek od doby, kdy vyšel zatím poslední díl tohoto universa. Hlavní vývojářský tým však oznámil, že pracuje na zcela novém titulu jménem Enigma Archives: Rain Code. Oficiální webová stránka uvádí, že půjde o temné fantasy plné záhad, ale žánr není doteď jasný. Stejně tak nevíme více informací o postavách, příběhu ani platformách, na které by hra měla vyjít. Přibližné datum vydání je také jeden velký otazník.

Zatím mám autoři kromě traileru neprozradili mnoho, ale už teď z něj můžeme vyčíst několik možných spekulací a zejména pak vizuální podobnost s Danganronpou. Vrací se typicky růžová krev, tajemno, záhady a Kazutaka Kodaka v pozici hlavního scenáristy.

Zdroj: Spike Chunsoft

Protagonistou by měl údajně být malý chlapec, soudě podle stylu vlasů, který vždy mívají hlavní postavy Danganronpy. Dále se v traileru po jeho boku objevuje dívka s výraznými gotickými prvky, u níž se teprve uvidí, jakou roli v příběhu sehraje. Velkou pozornost přitahuje také herní prostředí propracovaného města ve steampunkovém stylu s do očí bijícími neonovými světly. Hodně fanoušků spekuluje o tom, zda se i tato hra bude nadále držet logického uvažování a teoretického úsudku, nebo naopak půjde ve stopách série Persona, založené na nadpřirozenu. Přece jen v krátké ukázce stojí chlapec nad mrtvým tělem, což naznačuje vyšetřování vraždy, ale na druhou stranu se zde objevují duchové a špičaté kouzelnické klobouky.

Vývojáři plánují prozradit více skrze své webové stránky, až nastane ten správný čas. Enigma Archives: Rain Code je ve vývoji, a tak pro nedostatek informací můžeme pouze spekulovat, co nového nám tato hra přinese.

Zdroj: gamerant.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn