The Ascent

Patch pro The Ascent a ray tracing

8. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

The Ascent je akční střílečka, která je zasazena do cyberpunkového světa. Megakorporace Ascent Group, která vlastní vás i všechny ostatní, právě zkrachovala. Nastává tak boj o vaše holé přežití. Hru můžete hrát sólo nebo v kooperaci s kamarády.

Hra od svého uvedení na trh zažila poměrně velmi povedený start, avšak onen solidní zážitek nebyl na všech platformách stejný. The Ascent je k dispozici na Steamu i na platformách Xbox, včetně Game Passu pro konzole a PC. Hráči jsou nicméně velmi všímaví, a tak došlo k zjištění, že funkce přítomné ve verzi pro Steam, jako je ray tracing a DLSS, ve verzi pro Game Pass chybí.  

Zdroj: igdb.com

Vývojáři hry The Ascent se postavili k situaci čelem

Ve hře je navíc také poměrně dost chyb. Není divu, že jsou hráči z celé situace silně rozladěni, a to zcela oprávněně. Vývojářské studio Neon Giant nicméně učinilo první krok k nápravě tím, že vydalo patch zaměřený na opravu řady problémů.

Nový patch je nyní k dispozici pro hráče na Steamu a podle poznámek Neon Giant se „brzy“ objeví i pro Windows 10 a Xbox. Kompletní seznam změn si můžete přečíst zde, ale mezi hlavní vylepšení a opravy patří:

  • Opravy pro zlepšení výkonu v DX12 spolu s ray tracingem (pouze Steam a Windows 10)
  • Ray tracing je nyní k dispozici hráčům ve Windows Store 
  • Zavedení nového systému, který umožňuje obejít situace, kdy by mohlo dojít k poškození uložených pozic
  • Opravy situací v kooperaci, kdy odchod hostitele ze hry mohl způsobit ztrátu postupu klienta

Nový patch tak bez pochyby opravuje nejvíce kritizované chyby a nedodělky hry. Nicméně ve ní stále zbývá několik chybek, které bude potřeba opravit. I přes tyto nedodělky se však hra pohybuje kolem 78 % kladného hodnocení, což dle měřítek Steamu spadá do kategorie „spíše kladné“.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.