Persona 5 The Phantom X náhled

Persona 5: The Phantom X je bezplatné pokračování s mikrotransakcemi

1. 7. 2025
Zdroj náhledu: ATLUS

Od oficiálního vydání Persona 5: The Phantom X uběhl už rok, a kromě asijských zemí, kde hra vyšla dříve, si hráči po celém světě mohou konečně zahrát další dobrodružství fantomových zlodějů. Čekají nás nejen nové postavy a zasazení, ale i mikrotransakce, které pro tuto sérii nejsou typické.

Volné pokračování nás opět zavede do Tokia, tentokrát do alternativního vesmíru, v němž na nás čeká dobrodružství s novými tvářemi. Vtělíte se do fantomového zloděje Wondera, jenž se svou partou středoškolských přátel proniká do duší zkažených lidí, aby změnil jejich srdce.

Persona 5: The Phantom X opět přináší kalendářový systém, pomocí kterého si hráči plánují své aktivity. Ať už trávit čas s vašimi společníky, chodit na brigády nebo bojovat s nepřáteli na život a na smrt. Má to ale háček. Nové rozšíření přichází s mikrotransakcemi a se systémem náhodného odemykání postav a předmětů, jež jsou známé z her jako Genshin Impact. Nečekejte tedy, že si budete moci dělat vše, co se vám zlíbí. Váš den je omezen energií a po jejím vyčerpání si ji musíte doplnit dvěma způsoby. Buďto počkáte, až se vám po nějaké době dobije, anebo sáhnete po peněžence, která vás dlouhého čekání ušetří.

Hráči budou rovněž moct odemykat nové postavy, kterých zaručeně není málo. Mimo jiné se do hry vracejí i staré postavy, jako jsou Joker, Morgana, Ryuji či Anna. Za tyto postavy z pátého dílu sice můžete hrát, ale nikoli rozvíjet jejich příběh.

Persona 5: The Phantom X je dostupná od 26.6. 2025 na platformě Steam a mobilních zařízeních. Verze hry pro konzole zatím vývojáři neoznámili.

Martin Nutter

S videohrami jsem se poprvé setkal díky bratrovi, který mě seznámil nejen s klasikami jako Posel Smrti a Mafia, ale i s LEGO hrami. Moje herní kroky ale začaly na konzoli PS2, kde jsem nejvíce času trávil hraním God of War nebo série Harry Potter. Dodnes rád hraju hry, které formovaly herní průmysl, a nejraději trávím čas u starších titulů než u těch novějších. Nemám rád kompetitivní hry, mainstream ani Netflix. Rád čtu knížky a komiksy všeho druhu a zajímám se o kinematografii 20. století.