Cursed Golf - Úvod

Epic Games Store láká na vánoční Mystery Game roku 2023 – DEN 8.

27. 12. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Epic Games nám jako každé Vánoce nabídne v rámci oblíbené akce zvané Mystery Game několik zajímavých her, které si můžeme zcela zdarma přidat do naší knihovny. Osmým titulem roku 2023 je netradiční roguelike plošinovka Cursed to Golf od japonského indie studia Chuhai Labs.

Cursed to Golf

https://www.youtube.com/watch?v=Ww7bQvqBNck

Ve hře s pěknou pixelartovou grafikou se ujmete bezejmenného golfisty, který je během turnaje zasažen bleskem. Jeho duše skončí v golfovém očistci, kde je informován, že má naději na vzkříšení – musí zvítězit v náročné démonické golfové soutěži o 18 jamkách. Pokud se mu nezadaří, definitivně zemře. Hra má celkem 70 předdefinovaných úrovní, z nichž se náhodně vybírají ty, s nimiž si hráč musí poradit během každého průchodu. V případě neúspěchu začíná opět od začátku. Ačkoli titul není žádným velkým blockbusterem a zaujme spíše užší segment hráčů, setkal se s kladným přijetím recenzentů i fanoušků.

Cursed to Golf bude na Epic Games Store k dispozici do zítřejších 17 hodin. Posléze se můžeme těšit na devátou vánoční Mystery Game roku 2023. Bude se opět jednat o malý indie titul, nebo tentokrát Epic přijde s nějakým herním blockbusterem?

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.