Mortal Kombat 1 – holky jsou drsňačky

Plánuje se pokračování Mortal Kombat 1?

29. 8. 2023
 

Plány na pokračování titulu Mortal Kombat 1 se pravděpodobně začínají rýsovat, jak prozradil režisér příběhu Dominic Ciancolo v rozhovoru pro ComicBook. Ačkoliv nová hra ze série ještě nevyšla, očekávání fanoušků jsou natolik vysoká, že tvůrci jim chtějí dostát. Rád bych však předem upozornil, že vývojář oficiálně neoznámil vývoj ani přípravy nového projektu, jedná se tedy o čistě diskutabilní záležitost.

Ciancolo uvedl, že díky předchozím dílům vznikla určitá očekávání a první tři hry byly poněkud rychlou jízdou. S příchodem nového příběhu se budou postavy dále vyvíjet a měnit. Mortal Kombat 1 je teprve začátek a tvůrci doufají, že se titul bude rozvíjet i nadále.

„Myslím, že MK9 vyvolal určitá očekávání. První tři hry byly rychlou jízdou. Viděli jsme, jak se postavy plně rozvinuly do podob, které dnes známe,“ řekl Ciancolo. „Mortal Kombat 1 je vlastně začátek. Je to první krok na této cestě. Postavy se budou dále vyvíjet a měnit a budou se dít různé věci. Tohle není konec, ale teprve začátek. Doufám, že se bude vyvíjet i nadále, jak budeme pokračovat.“

Během červencového rozhovoru, který poskytl společně s Kelly Hu, Ciancola zmínil, že některé postavy se v nové hře neobjeví, ale to neznamená, že jsou navždy pryč (toto tvrzení může do značné míry podporovat, že vývojáři v budoucnu plánují pokračování). Mortal Kombat 1 bude obsahovat čtyřiadvacet postav, není tedy možné, aby všechny měly v příběhu stejný prostor. Pro ty z vás, kteří slyší jméno Kelly Hu poprvé, jde o dabérku, která propůjčila svůj hlas Mileeně, ale v MK 1 ztvární staronovou postavu, a tou je Li Mei.

Je otázkou, zdali se NetherRealm Studios rozhodne po vydání Mortal Kombat 1 pro pokračování. Přestože jsem větším fanouškem této brutální série, mnohem raději bych viděl nový díl Injustice. Během nedávné předpremiéry MK1 se Ed Boon vyjádřil, že na případnou třetí hru Injustice má několik plánů.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.