Armored Core 6 - náhled

Armored Core VI: Fires of Rubicon zažil na Steamu skvělý start

28. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Jsou tomu tři dny, co se fanoušci série mecha střílečky Armored Core po více než deseti letech dočkali nového přírůstku Armored Core VI: Fires of Rubicon, a jak se zdá, je o ni stále obrovský zájem. Přestože se jedná o specifický titul, který nemusí zaujmout valnou většinu novodobých hráčů, hra si už dokázala získat pozitivní recenze a dobré přijetí komunity, o čemž svědčí vysoký počet souběžných hráčů.

Podle databáze SteamDB si spuštění Armored Core VI: Fires of Rubicon nenechalo ujít přes sto padesát tisíc hráčů, konkrétně 150 959. Nejvyšší čísla zaznamenala až druhý den, a to o celých šest tisíc více hráčů. Aktuální rekord činí 156 171 horlivých páranů.Tato čísla hru vyšvihla na páté místo v žebříčku s největším počtem souběžných hráčů při uvedení na trh. Nad ní už jsou pouze čtyři šampioni – Hogwarts Legacy, Baldur’s Gate 3, Sons of the Forest a remake Resident Evil 4.

Studio FromSoftware rozhodně má proč oslavovat, protože s Armored Core VI: Fires of Rubicon se jedná o druhé nejúspěšnější vydání (co se souběžných hráčů týče). Hra překonala například Dark Souls 3 či Sekiro: Shadows Die Twice. Na pomyslném vrcholu se stále drží Elden Ring.

Armored Core VI: Fires of Rubicon je nyní k dispozici na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.