Steam Deck - náhledovka

Platforma Steam nepřestává překvapovat svými rekordy

8. 1. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Po čase nám Valve opět ukazuje, že její herní platforma Steam je stále na vzestupu. Překonány byly totiž další rekordy, tentokrát v počtu aktivních hráčů, kteří měli po přihlášení zapnutou nějakou hru, a celkových přihlášených uživatelů.

Steam - rekord

Aktivních hráčů bylo podle statistik SteamDB nejvíce 5. ledna letošního roku, kdy se číslo zastavilo na 10 082 055. Tato cifra však s největší pravděpodobností bude dále růst, což se určitě potvrdí již velmi brzy.

Aby toho ovšem nebylo málo, překonán byl i rekord v počtu souběžné přihlášených uživatelů. Zatímco statistika výše se týká pouze uživatelů se zapnutou hrou, následující číslo bude vyloženě zaměřené na všechny přihlášené uživatele. Ve stejný den, tedy 5. ledna, bylo na Steamu přihlášeno celkem 32 186 301 uživatelů. Přitom 27. listopadu minulého roku to bylo o více než 200 000 méně. Tehdy se číslo zastavilo na 31 968 451 — a jen tak pro zajímavost, nejvyšší vrchol je cca tři hodiny starý, kdy bylo na Steamu přihlášeno 33 078 963 uživatelů.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.