PlayStation 5 – Sony konzole

PlayStation 5 Pro bude na trhu s předstihem?

4. 5. 2023
Zdroj náhledu: Sony

PlayStation 5 Pro bude pravděpodobně vydán dříve, než se očekávalo. Nedávné zvěsti naznačují, že společnost Sony bude v nadcházejících měsících rozesílat vývojářské sady PS5 Pro vývojářům prvních stran. Očekává se, že tato nová konzole bude vylepšenou verzí současné PlayStation 5 a zlepší její technické možnosti. Cílem je poskytnout lepší bezproblémovou funkčnost pro náročné videohry.V březnu se objevily zvěsti o vydání nové verze systému PlayStation 5.

Různé zdroje uváděly, že Sony již nějakou dobu pracuje na nové verzi konzole. Společnost Sony však zatím oficiální informace o konzoli PlayStation 5 Pro nezveřejnila. Nejsou tedy známy žádné technické specifikace. Jaká vylepšení by mohla nová konzole nabídnout, není tudíž jasné. Spekuluje se však, že Sony hledá patenty na zlepšení výkonu ray tracingu.

Zdroj: Sony

Podle zahraničního magazínu Insider Gaming je PS5 Pro v současné době skutečně ve vývoji. Sony údajně plánuje v nadcházejících měsících rozeslat vývojářům prvních stran prototypy vývojových sad PS5. Vývojáři třetích stran si budou muset počkat o něco déle, přesněji do konce roku. Nové informace o PS5 Pro by se tedy mohly objevit v následujících měsících, až vývojáři objeví nové funkce pro modernizovanou konzoli.

Jaké konkrétní novinky PS5 Pro nabídne, zůstává tajemstvím. Na internetu se však už objevily informace o možném datu vydání modernizované konzole. Podle nich má být PS5 Pro uvedena na trh koncem roku 2024. Kromě této verze konzole má společnost Sony vydat nové příslušenství pro PS5 a také handheld a další model PlayStation 5 s vyměnitelným diskem.

Další informace z magazínu Insider Gaming se týkají vydání nové generace konzole PlayStation 6. Podle nich o PS6 uslyšíme nejdříve v roce 2028, což by odpovídalo současnému harmonogramu vydávání nových generací konzolí.

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.