Přes deset tisíc boost účtů v CS:GO bylo zabanováno

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve
Od 4. do 6. června bylo zabanováno více než 10 000 boost účtů, neboli účtů hráčů, kteří již vlastní jiný účet s vyšším rankem. Boost účty používají především pro tzv. „potahání“ svých přátel do vyšších ranků. Pro nové hráče je to velice nepříjemné, jelikož v zápasech proti sobě potkávají mnohem ostřílenější soupeře, a tak je pro ně těžké se ve hře prosadit.
Tato vlna banů je následek povedeného updatu, který vydala společnost Valve 3. června. Den po updatu byla míra banu 52krát větší, než udává průměr za poslední měsíc. Toto je jistě radostná zpráva pro všechny poctivé hráče, kteří se již delší dobu dovolávali lepšího systému banování. Cheateři a boost účty již dlouhou dobu znepříjemňují život hráčům hrajících podle pravidel. Z mojí vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že potkat cheatera na oficiálním matchmakingu není žádné překvapení.
Jak Valve odhaluje boost účty, nám není známo. Pokud by totiž své metody prozradili, hráči by opět našli různé okliky, jak systém obejít. Jisté ale je, že některé bany vyplývají z klasických reportů. Hráče můžete nahlásit buď ve hře, nebo na Steam profilu.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn