Arcane – Jinxííí

Druhá série seriálu Arcane potvrzena

22. 11. 2021
Zdroj náhledu: Netflix

Těžko byste asi dnes hledali někoho, kdo ještě neslyšel o seriálu ze světa League of Legends. Společnost Riot Games vždy vynikala skvělým upoutávkami představujícími nové hrdiny a chystané akce. Hodně fanoušků tak netrpělivě vyhlíželo okamžik, kdy se Riot vytasí alespoň s celovečerním filmem. Arcane je jejich zcela první seriálovou produkcí, která postupně dobyla celý svět. Seriál si pochvalují nejen milovníci hry, ale také její odpůrci.

Není tak divu, vzhledem k jeho velké oblibě, vysokému hodnocení a otevřenému konci, že bylo pouze otázkou času, kdy přijde oznámení o další řadě. To se objevilo dříve, než jsme upřímně čekali, ale o to větší důvod se radovat. Arcane dostane všemi vytoužené pokračování v podobě druhé série. prozatímní datum není nijak stanoveno. Vzhledem k tomu, že první série byla ve vývoji celých šest let, na další díly si asi nějaký ten pátek počkáme.

Zdroj: Netflix

Nad druhou řadou seriálu je však stále jeden velký otazník. Jestli naváže přesně tam, kde skončil poslední díl, a bude plynule pokračovat dál… jestli bude zachován stejný formát rozkouskování seriálu na tři dějství o třech dílech… jestli se zaměří na stejné postavy, nebo naopak přesedlá na jiné. To jsou prozatím otázky, na jejichž odpovědi si budeme muset trpělivě počkat. Jedno je ovšem jisté už nyní. Pokud se spolupráce Riot Games s Netflixem bude držet stejného konceptu, máme se na co těšit. Přece jen je Arcane důkazem toho, že herní adaptace nemusí vždy dopadnout jako naprostá katastrofa.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.