EA SPORTS FC™ - Erling Haaland

První tým roku EA SPORTS FC™ je venku!

21. 1. 2024
Zdroj náhledu: Igdb.com

Tak je to tu. Poté, co se loni FIFA přejmenovala na EA SPORTS FC™, tu po onom slavném rebrandingu je první tým roku. Osobně změně jména hry stále nerozumím, ale kdo jsem, abych ho rozebíral. Každopádně se konečně stalo to, že Erling Haaland získal nějaké to individuální ocenění, když je dle mého lehce nespravedlivě celý rok sbíral Lionel Messi. Je to jeden z nejlepších fotbalistů všech dob? Ano rozhodně, možná i ten nejlepší. Předloni vyhrál mistrovství světa s Argentinou, což se asi Haalandovi nikdy s Norskem nepovede, ale individuálně? No, letos bych mu ten míč nedal. Tohle je ale sportovní hra, a vítěz byl tak jasný.

Každopádně poté, co jsem se musel zbytečně osobně vyjádřit k tomu, co si myslím, se vraťme zpátky do EA SPORTS FC™. Jak mužská, tak ženská jedenáctka budou brzy ve hře dostupné. Útočníci a útočnice se otevřou v EA SPORTS FC 24 od 19. ledna, následně 21. ledna doběhnou záložníci a záložnice a nakonec, 23. ledna, přijdou na řadu obránci a obránkyně a brankáři a brankářky.

Zdroj: EA Sports

Ženský tým roku

Ú – Caroline Graham Hansen (Norsko) – FC Barcelona

Ú – Sophia Smith (USA) – Portland Thorns FC

Ú – Sam Kerr (Austrálie) – Chelsea

Z – Aitana Bonmatí (Španělsko) – FC Barcelona

Z – Alexia Putellas (Španělsko) – FC Barcelona

Z – Lena Oberdorf (Německo) – VfL Wolfsburg

O – Ona Batlle (Španělsko) – FC Barcelona

O – Wendie Renard (Francie) – Olympique Lyonnais

O – Millie Bright (Anglie) – Chelsea

O – Sakina Karchaoui (Francie) – Paris Saint-Germain

B – Mary Earps (Anglie) – Manchester United

Mužský tým roku

Ú – Kylian Mbappé (Francie) – Paris Saint-Germain

Ú – Erling Haaland (Norsko) – Manchester City

Ú – Lionel Messi (Argentina) – Inter Miami

Z – Jude Bellingham (Anglie) – Real Madrid

Z – Kevin De Bruyne (Belgie) – Manchester City

Z – Rodri (Španělsko) – Manchester City

O – Jeremie Frimpong (Nizozemsko) – Bayer 04 Leverkusen

O – Virgil van Dijk (Nizozemsko) – Liverpool

O – Rúben Dias (Portugalsko) – Manchester City

O – Theo Hernández (Francie) – AC Milan

B – Alisson Becker (Brazílie) – Liverpool

Velmi hezky se k tomuto ocenění vyjádřil útočník Manchesteru City a král grimas Erling Haaland: „Vyhrát ocenění na základě hlasování fanoušků pro mě moc znamená, opravdu si vážím každého hlasu, děkuji!“ V podobném duchu se vyjádřila i Alexia Putellasová: „Patřit do nejlepší ženské jedenáctky Týmu roku je pro mě obrovskou poctou, na kterou jsem hrdá.“

Jak se umístili další fotbalisté a fotbalistky? Mezi všemi celkově vyhrála Alexia Puttelasová, která se objevila v 84 % všech ženských týmů, následovaná Aitanou Bonmatíovou se 77 % a Caroline Graham Hansenovou s 66 %. U mužů to zase byl Jude Bellingham z Realu Madrid se 74 %, za nímž se umístili Kylian Mbappé s Virgilem Van Dijkem shodně s 66 %. Tak povídejte, co si o elitní jedenáctce myslíte vy?

Zdroj: EA Sports

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.