Devil May Cry 5 – Dante na motorce

Remaku by se mohl dočkat i první Devil May Cry

19. 2. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Píše se rok 2001 a na scénu vstupuje průkopník akčního žánru, který ještě ani netuší, jak moc velkou fanouškovskou základnu zbuduje, kolik obliby si získá a že se stane vzorem pro mnoho dnes populárních videoher. Sexy švihák od pohledu s prořízlým jazykem a ještě ostřejším pohledem nakopávající démonické zadky se stal idolem tolika hráčů, že jen málokdo jej nemá na seznamu platonických lásek. Pokud ještě tápete, o kom je řeč, zřejmě si musíte doplnit mezery a prostudovat jednu z nejlepších sérií akčních mlátiček, Devil May Cry. Ačkoliv tu s námi je přes dvě desetiletí, od roku 2019 neobdržela nový přírůstek do rodiny. Je tedy pochopitelné, že fanoušci jsou jako na trní z vyčkávání, co bude dál. Než se tak dočkáme další videohry, pokud vůbec, mohl by nám zpříjemnit čekání potenciální remake prvního dílu. Abyste chápali, režisér Devil May Cry, Hideki Kamiya, ve svém novém videu odpovídal na dotazy fanoušků a prozradil, že by na něm rád pracoval. Vzhledem k tomu, že společnost Capcom již zaznamenala masivní úspěch s remakem Resident Evil 4, je tato myšlenka poměrně reálná.

Devil May Cry patří mezi vyhledávané franšízy. První díl přinesl intenzivní boje a předběhl dobu s plynulými i uspokojivými herními mechanikami. Titul můžeme sice vychvalovat do nebes, ale ruku na srdce. Za dvacet let pořádně zestárl. Nový vizuální kabátek a další vylepšení si zkrátka zaslouží a nám nezbývá než čekat, zda se tato slibná vize někdy naplní.

Z platformy Steam nedávno zmizel samostatně prodejný třetí díl. Nyní jej zakoupíte pouze v balíčku Devil May Cry HD Collection obsahujícím DMC, DMC 2 a DMC 3 Special Edition. Tato kolekce vyšla v roce 2018 s některými drobnými úpravami, ale přece jen se nejedná o zásahy takového rozsahu, abychom mohli mluvit o remaku.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.