Ghostwire Hannya

Epic Games Store rozdal v roce 2023 celkem 586 milionů kopií her a přivítal 40 milionů nových uživatelů

18. 2. 2024
Zdroj náhledu: Tango Gameworks

Společnost Epic Games se pochlubila statistikami za loňský rok 2023 a nastínila i některé ze svých plánů. Obchod Epic Games Store například obdrží nového správce stahování, nebo nabídne předplatitelské služby třetích stran. Dost možná si tak budeme moci na Epic Games Storu zakoupit službu EA Play nebo Ubisoft+.

Pomocí svého programu, v němž každý čtvrtek dostaneme nějaký ten kousek, nebo kousky zdarma, rozdala společnost Epic Games celkem 586 kopií her. Jednalo se celkem o 86 bezplatných her v celkové hodnotě 2 055 dolarů, přičemž průměrné hodnocení těchto kousků bylo na nějakých 75 %. Mezi největší kousky se například řadí nejnovější díl akční série Saints Row nebo Ghostwire: Tokyo. Asi tedy není příliš překvapující, že díky této politice získal obchod Epic Games Store spoustu nových uživatelů. Konkrétně se jedná o 40 milionů nových uživatelů, i když značná část si pravděpodobně vytvořila účet jen za účelem získávání her zdarma. Celkový počet se tak vyšplhal na nějakých 270 milionů a je dost pravděpodobné, že toto číslo poroste i letos. Jestli vás zajímá skutečný počet aktivních uživatelů, jedná se o přibližně 75 milionů měsíčně. Celkem hráči utratili 950 milionů dolarů, což je o přibližně 16 % více, než v roce 2022. Epic Games Store dále za loňský rok přidal do svého obchodu nějakých 1 300 nových her.

Z těchto statistik vyplývá, že se Epicu docela daří, avšak stále má poměrně daleko ke svému hlavnímu konkurentovi od Valve. Steam měsíčně používá přibližně 132 milionů aktivních uživatelů. Pokud jde o plány do budoucna, měl by letos Epic Games Store obdržet zcela nového správce stahování, vylepšení používání klienta v offline režimu nebo podporu předplatitelských služeb třetích stran či možnost předběžného stahování nových her.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.