Resident Evil úvod

Remaky Resident Evil 2 a 3 údajně přišly o důležitou funkci

17. 4. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Remaky Resident Evil 2 a Resident Evil 3 hlásí, že přišli o přístup k některým důležitým funkcím ve hře. Fanoušci si všimli jedné velké věci, která se nakonec odstranila. Jedná se o ray tracing, věc, jež pomohla k tomu, že herní prostředí vypadá neuvěřitelně realisticky díky svému osvětlení.

Minulý rok Capcom přidal tuto funkci do PC verzí tří her Resident Evilu ve velké aktualizaci s názvem next-gen. Ta zahrnovala také RE 7: Biohazard, RE 2 a RE 3. Nedávno byla vydána nová aktualizace pro tyto hry, ale fanoušci zjistili, že tato funkce byla mimo jiné odstraněna. 

Jeden hráč na fórech Steam poznamenal, že Resident Evil 2 postrádá možnost ray tracingu. Ostatní na Redditu pak začali hlásit totéž, jelikož si všimli, že to ovlivnilo i Resident Evil 3. V důsledku toho se mnozí pokusili nahlásit tento problém Steamu a také vyjádřili své stížnosti na Redditu.

Nejpravděpodobnějším důvodem je, že Capcom ukončil podporu se staršími verzemi určitých her Resident Evilu. Jedná se o Resident Evil 2, 3 a 7, které používají DirectX 11. K tomu však mělo dojít oficiálně až ke konci roku. Další možností by pak byla chyba na straně Capcomu, kde mohlo omylem dojít k downgradu. Z již zmiňované Direct X12 na DirectX 11 během patche. To by vedlo k odstranění podpory ray tracingu a 3D zvuku.

V současné době budou muset fanoušci počkat, až Capcom vydá oficiální prohlášení nebo aktualizaci. Díky tomu pak zjistili, zda bude ray tracing znovu implementován. Capcom již dříve uvedl, že s ukončením podpory těchto verzí Resident Evilu neexistuje žádná záruka, že hry budou v budoucnu kompatibilní nebo funkční. 

Zdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.