Remaky Resident Evil 2 a 3 ve službě Steam údajně přišly o důležitou funkci

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Hráči verzí pro Steam remaků Resident Evil 2 a Resident Evil 3 hlásí, že přišli o přístup k některým důležitým funkcím ve hře. Fanoušci si všimli jedné velké věci, která byla nakonec odstraněna. Jedná se o ray tracing, věc, jež pomohla k tomu, že herní prostředí vypadá neuvěřitelně realisticky díky svému osvětlení.

Minulý rok Capcom přidal tuto funkci do PC verzí tří her Resident Evilu ve velké aktualizaci s názvem next-gen, která zahrnovala Resident Evil 7: Biohazard, Resident Evil 2 a Resident Evil 3. Nedávno byla vydána nová aktualizace pro tyto hry, ale fanoušci zjistili, že tato funkce byla mimo jiné odstraněna. 

Jeden hráč na fórech Steam poznamenal, že Resident Evil 2 postrádá možnost ray tracingu. Ostatní na Redditu pak začali hlásit totéž, jelikož si všimli, že to ovlivnilo i Resident Evil 3. V důsledku toho se mnozí pokusili nahlásit tento problém Steamu a také vyjádřili své stížnosti na Redditu.

Nejpravděpodobnějším důvodem je, že Capcom ukončil podporu se staršími verzemi určitých her Resident Evilu (Resident Evil 2, 3 a 7, které používají DirectX 11) ke kterému má oficiálně dojít na konci roku. Další možností by pak byla chyba na straně Capcomu, kde mohlo omylem dojít k downgradu z Direct X12 na DirectX 11 během patche. To by vedlo k odstranění podpory ray tracingu a 3D zvuku.

V současné době budou muset fanoušci počkat, až Capcom vydá oficiální prohlášení nebo aktualizaci, aby zjistili, zda bude ray tracing znovu implementován. Capcom již dříve uvedl, že s ukončením podpory těchto verzí Resident Evilu neexistuje žádná záruka, že hry budou v budoucnu kompatibilní nebo funkční. 

Zdroj: gamerant.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn