Royale King – logo

Royale King aneb české Fall Guys?

4. 12. 2023
Zdroj náhledu: FussyCraft

Royale King je free-to-play nezávislá hříčka od českého studia FussyCraft, které můžete znát díky dalšímu titulu Zombie Land, na nějž se také v budoucnu podíváme. Royale King bych se nebál nazvat milým překvapením, neboť vás dokáže zabavit na několik hodin po boku vašich online přátel. Tím mírně naznačuji, že se jedná o multiplayerovou hru, kterou lze spustit až s třiceti dvěma kamarády. Pokud jste učitel a hledáte volnou kratochvíli, v níž byste se zabavil se svou třídou, je tento titul akorát pro vás (to rovněž platí, pokud pořádáte herní party). O co se vlastně jedná? Inu, jde o skákačku, u níž lze vidět jistou inspiraci všemi známým Fall Guys od Epic Games. Pokud vás však napadlo, že by šlo o další vykrádačku nebo napodobeninu onoho projektu, není tomu tak. FussyCraft do své gamesy přidal několik mechanik, které Royale King odlišují od ostatních her.

Titul, přestože se nachází v předběžném přístupu, toho hodně nabídne. Jak jsem uvedl výše, můžete vytvořit lobby až pro třicet dva hráčů, které se pokusíte porazit na patnácti různých mapách, z nichž každá představuje svou charakteristickou výzvu. Pokud jste hráli nebo alespoň znáte Fall Guys, víte, co můžete od titulu očekávat. V principu se jedná o to samé, musíte všechny porazit a získat svou pomyslnou korunu. Jenže to se jednoduše řekne, ale hůř udělá.

Během svého soupeření musíte získat coiny (ty obdržíte po vítězství nebo po otevření každodenního dárku), díky nimž nakupujete různá vylepšení (kupříkladu takový teleport), jež vám pomohou vyhrát. Nebudu lhát, když zmíním, že prozatím po obsahové stránce toho hra moc nenabídne, co se různých předmětů týče. To ale ve finále ničemu nevadí, neboť po té gameplayové straně je toho zde spousty. Pokud patříte mezi hráče, kteří si rádi nakupují různé skiny, aby se odlišili od ostatních, nemusíte se ničeho obávat, protože vývojář hry je do budoucna plánuje. Prozatím je možnost odemknout za coiny několik vizuálních změn pro vaše menu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.