Cyberpunk 2077 – metro

Funkční metro v Night City se stává realitou

4. 12. 2023
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

Pamatujete si ještě na trailer ke hře Cyberpunk 2077 z konference E3 v roce 2018? První vteřiny záběrů zachytily hlavního hrdinu jedoucího v metru a skvostný výhled na Night City. Mnoho hráčů tak doufalo, že v titulu již od vydání bude možné zažít podobný pohled. Všichni ale víme, jak to nakonec dopadlo. Přes velké zastoupení této funkce v marketingové kampani systém metra do hry implementovala až řada modů. Vývojáři z polského studia CD Projekt Red však na Cyberpunku 2077 i tři roky od vydání neustále pracují, opravují chyby, přidávají obsah a ladí veškeré detaily ku spokojenosti své početné komunity. 

V nadcházející bezplatné aktualizaci 2.1 se tak Cyberpunk 2077 dočká dlouho očekávané funkce, kterou si hráči přáli mít již od samého začátku… hádáte správně, metro se v Night City už co nevidět rozjede i bez podpory modderské komunity. Možná namítnete, že ve hře lze systém metra již využít pro záminku rychlého cestování, ale to nezahrnuje plnohodnotný prožitek z toho, nastoupit do vagónu a být svědkem, jak se souprava řítí skrze město. 

Aktualizace tuto skutečnost hodlá změnit a umožní hráčům zažít jízdu v reálném čase. Stále by měla existovat možnost ji přeskočit. Night City Area Rapid Transit má pět linek a hráči budou moct cestovat mezi devatenácti stanicemi. I když je zplnohodnotnění této hromadné dopravy jistě vzrušující, aktualizace nebude jen o tom. Do hry budou přidány nové mise i vedlejší aktivity společně se závody, vozidly, úpravami nastavení přístupnosti a dalšími funkcemi. Podle CD Projekt Red budou v následujících dnech zveřejněny další podrobnosti, což naznačuje, že se na nás řítí daleko více novinek, než by kdo očekával. Přece jen jsou to právě vývojáři, kteří uvedli, že předešlá aktualizace 2.0 bude tou poslední významnou.

Nedávno zveřejněná finanční zpráva společnosti za poslední třetinu roku 2023 udává, že rozšíření Phantom Liberty dosáhlo více než čtyř milionů prodaných kopií. 5. prosince navíc společně s aktualizací 2.1 vychází i Cyberpunk 2077: Ultimate Edition na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.