ETS2 Heart of Russia - nápis v azbuce

Rozšíření Heart of Russia pro Euro Truck Simulator 2 jde k ledu

1. 6. 2022
Zdroj náhledu: SCS Software

Po včerejší zprávě o absenci ruské lokalizace ve hře Gotham Knights tu máme další případ, kdy se současný konflikt na Ukrajině podepsal na herním průmyslu. Tentokrát se to však týká českého studia SCS Software a jejich nejnovějšího rozšíření Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia.

Podle všeho asi očekávaný krok se nyní stal skutečností. Studio SCS Software na svém blogu oficiálně oznámilo, že nadcházející rozšíření Heart of Russia pro Euro Truck Simulator 2 (ETS2) bylo odloženo na neurčito. Důvodem samozřejmě není nic jiného než probíhající konflikt na Ukrajině. Ačkoliv už bylo nové DLC téměř dokončeno a připraveno k vydání, ruská agrese vývojářům v současnosti nedovolí toto rozšíření vydat, a to i přesto, že se snaží být co nejvíce apolitické.

Aby to však nevyznělo špatně, nejedná se o úplné zrušení projektu, a vývojáři doufají, že jej v budoucnu budou moci nějakým způsobem vydat. Na oficiální oznámení reagovala i samotná komunita a fanoušci, kteří se rozdělují na dva tábory. Zatímco první tábor rozhodnutí studia chápe, ten druhý se s odložením neztotožňuje, a i přes současný konflikt je pro vydání. Je ovšem otázkou, jakým způsobem by Heart of Russia mohlo studio i přes ruskou agresi vydat. Pouhá změna názvu DLC by asi nebyla dostačující. I já, jakožto zarytý fanoušek, věřím, že se brzy najde možnost nové rozšíření vydat. Současný postoj studia však chápu.

Zdroj: SCS Software

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.