Gotham Knights - Cover

Hra Gotham Knights údajně nebude obsahovat ruský dabing ani titulky

31. 5. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Warner Bros Games údajně odstranila ze hry Gotham Knights ruskou lokalizaci vzhledem k pokračujícímu konfliktu na Ukrajině.

Podle nejnovějších informací nebude nadcházející titul Gotham Knights od studia Warner Bros Games obsahovat ruský dabing, a dokonce ani ruské titulky. Za absenci této lokalizace stojí pravděpodobně stále pokračující konflikt na Ukrajině, který započal na konci února letošního roku a ve světě vyvolal velkou vlnu solidarity vůči Ukrajině a sankcí proti Rusku. Pozadu nezůstal ani herní průmysl, a i ten na současnou situaci v mnoha ohledech zareagoval.Například Playstation nebo Nintendo zcela přerušili dodávky svých produktů do Ruska, a v případě Cyberpunku 2077 od CD Projekt Red došlo dokonce k ukončení prodeje jejich nejnovějšího kousku také ve spojeneckém Bělorusku. Zároveň tato polská společnost darovala Ukrajině finanční pomoc ve výši 250 000 dolarů. Asi nejvíc se však konflikt dotkl studia GSC Game World, sídlícího v Kyjevě, které v současné době pracuje na novém S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chornobyl, dříve Heart of Chernobyl. Vzhledem k nepříjemné situaci byl vývoj dočasně pozastaven, a dokonce se spekulovalo nad budoucností tohoto titulu a zda se ho vůbec někdy dočkáme. Naštěstí se ale vše obrátilo k dobrému a vývoj nového dílu byl nedávno obnoven. V současnosti však není známo, jestli titul stihne prosincové datum vydání.

Zdroj: Warner Bros

K bojkotu Ruska se nyní tedy zřejmě přidá i samotný Warner Bros, který zprávu o absenci ruské lokalizace ve hře Gotham Knights prozatím nijak nekomentoval. Informaci přinesl jeden z blogerů stránky The Happy Warrior, jenž tvrdí, že podstránka Gotham Knights Russian byla zrušena a odstraněn byl ruský jazyk i na produktové stránce na Steamu. Další jazykové verze by měly vyjít podle plánu. Na závěr si připomeňme, že Gotham Knights dorazí 25. října letošního roku pro PC, Playstation 5 a Xbox Series X/S. Verze pro starší generaci konzolí byla nedávno zrušena.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.