Saturnalia je nová indie horovka

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Santa Ragione
Saturnalia, vyvíjená italským studiem Santa Ragione, je silně ovlivněna sardinským folklórem a inspirována italskými horory. Budete v ní ovládat čtyři různé postavy, které jsou propojeny záhadným scénářem odkazujícím na strašidelné tradice starobylé vesnice.

„Samotné městečko je důmyslné bludiště, přičemž neexistují žádné dvě úplně stejné verze.“ Na webových stránkách tohoto projektu se píše, že budete muset prozkoumat a vyřešit záhady hry a to z velké části bez návodu. „Zemřete a sledujte, jak se vesnice proměňuje do nové podoby. Pomocí nástrojů a předmětů nalezených na cestě řešte hádanky a otevírejte zkratky do nových oblastí a odemykejte různé části příběhu s různými postavami, z nichž každá se hodí pro jiný aspekt průzkumu a vyšetřování.“

Zdroj: igdb.com

Všechno to zní skvěle, ale nejvíc mě zaujal výtvarný styl titulu, jež se tolik nevidí. Jedná se o kombinaci stop-motion (animační technika založená na principu manipulace s objektem a zachycení jeho stavů tak, aby výsledek vytvořil iluzi, že se předmět pohybuje sám od sebe) a skicáku.
Santa Ragione je studio, které stojí za hrami jako Fotonica, MirrorMoon EP a Wheels of Aurelia. Termín vydání Saturnálie zatím nebyl stanoven, nicméně bude k dispozici exkluzivně pro PC prostřednictvím obchodu Epic Games Store.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn