The Last of Us Part I titulka

Vývojáři předvedli grafická vylepšení remaku The Last of Us

6. 8. 2022
Zdroj náhledu: Naughty Dog

Někomu se může zdát těžko uvěřitelné, že hra The Last of Us je stará téměř deset let, protože byla vydána pro PlayStation 3 v roce 2013 a pro PlayStation 4 v roce následujícím. Zatímco verze pro PS4 se pravděpodobně i po osmi letech drží docela dobře, nadcházející The Last of Us Part 1 jí umožní naplno využít vylepšený hardware PlayStation 5.

The Last of Us Part 1 dorazí na PS5 v září a studio Naughty Dog nedávno nabídlo fanouškům náhled na chystaný remake. Vývojáři na Twitteru zveřejnili krátké video, které ukazuje srovnání stejné scény ve verzích pro PS4 a PS5. A přestože díky kompresi videa na Twitteru jsou některé grafické změny hůře patrné, několik vylepšení vyniká.

V dané scéně je hlavní hrdina Joel na koni, sleduje jinou postavu před sebou a mluví s ní. Jednou z prvních změn, které na The Last of Us Part 1 vyskočí, jsou animace. Joel ve verzi pro PS4 sedí strnule na hřbetě koně, pravou ruku drží od těla. Zatímco v remaku pro PS5 je jeho postoj mnohem uvolněnější a jeho tělo poskakuje spolu s cvalem koně způsobem, který vypadá mnohem plynuleji a přirozeněji.

Přepracováno bylo také nasvícení, které vytváří mnohem jasnější kontrast mezi světlem a stínem. Kromě toho vývojáři podle všeho upravili barevnou paletu scény a ztlumili některé zelené odstíny mnohem fotorealističtějším způsobem. Diváci si rovněž všimnou, že vývojáři v remaku vymodelovali zeleň mnohem detailněji, zejména trávu lemující obě strany silnice. Ačkoli Twitter není ideální platformou pro sdílení videa ve vysokém rozlišení, The Last of Us Part 1 stále vypadá jako skutečné zlepšení oproti verzi hry pro PS4.

Samozřejmě, i když jsou tyto rozdíly patrné, pokud si člověk dá práci s jejich hledáním, je sporné, jak moc tato grafická vylepšení hře smysluplně přispívají. Minulý měsíc se animátor z vývojářského studia Naughty Dog ohradil proti obviněním některých fanoušků, že The Last of Us Part 1 je jen tahání peněz z kapes fanoušků, a přestože je z dnešního videa patrná pečlivost vývojářů a jejich důraz na detaily, lepší nasvícení a plynulejší animace možná nebudou stačit k tomu, aby všechny přesvědčily, že se The Last of Us vyplatí koupit podruhé.

Přesto studio Naughty Dog slíbilo, že The Last of Us Part 1 bude kromě audiovizuálních vylepšení obsahovat i vylepšenou hratelnost. Proto se možná vyplatí zdržet se vynášení soudů, dokud hra nevyjde. Každopádně remake nabízí dobrou zprávu pro hráče na PC – The Last of Us se po téměř deseti letech exkluzivity pro PlayStation konečně dostane i na něj.

The Last of Us Part 1 vychází pro PS5 2. září 2022. Ve vývoji je také port pro PC bez konkrétního data vydání.

Zdroj: gamerant.com

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.