ETS2 West Balkans - dálnice s dvěma tunely

SCS Software zvyšuje u ETS2 a ATS hardwarové požadavky

1. 10. 2023
Zdroj náhledu: SCS Software

Pro někoho nepříjemný, ale ze strany SCS Software asi očekávaný a nutný krok. Vývojáři, stojící za českými hrami Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator, oznámili zvýšení hardwarových požadavků.

ETS2 a ATS - nové systémové požadavky
Zdroj: SCS Software

Za úpravu systémových požadavků stojí zvyšující se kvalita obsahu, který musí udržovat nějaké standardy, a pokud by SCS Software tento krok neudělal, mohl by být z hlediska budoucího obsahu značně limitován. Důležité je zmínit, že výše zmíněné požadavky ukazují, jaký stroj je potřeba pro udržení kvality 1080p a 30 fps při nízkém a středním nastavení. ETS2 i ATS nicméně budou nadále fungovat také na slabším hardwaru. Studio SCS Software však negarantuje, že slabší hardware dokáže udržet stabilní snímkovací frekvenci při rozlišení 1080p, zvláště u nových mapových DLC či přepracovaných map.

Mně osobně na Ryzenu 5 3600 a grafické kartě RTX 3060 běží ETS2 a ATS na nejvyšší detaily v rozlišení 1080p a 60 snímcích za vteřinu. Pokud tedy hledáte optimální hardware a hrajete primárně jen hry od SCS Software, pro nejlepší zážitek doporučuji upgrade alespoň na tuto výkonnostní úroveň. Na druhou stranu očekávám, že spousty dalších hráčů se zvýšení hardwarových požadavků nijak zásadně nedotkne. Více informaci naleznete na oficiálních stránkách studia.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.