Metal Gear Solid - náhled

Série Metal Gear dokázala celkově prodat již 60 milionů kopií

7. 8. 2023
Zdroj náhledu: Konami Digital Entertainment

Slavná akční stealth série Metal Gear dokázala společnosti Konami vydělat více než miliardu dolarů, a toto číslo bude zřejmě dále růst díky nadcházející kolekci Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1.

Konami koncem června zveřejnilo aktualizaci svého podnikání v oblasti digitální zábavy. Ve statistikách kromě jiného také stojí, že od července 1987, kdy byla série poprvé uvedena na trh, dokázala prodat již 60 milionů kopií. Když Konami naposled zveřejnilo své výsledky minulý rok, konkrétně v září 2022, byla série na 59,3 milionech, což znamená, že za devět měsíců dokázal Metal Gear prodat dalších 700 000 kopií. Nejedná se sice o žádné vysoké číslo, ovšem musíme zmínit fakt, že poslední hra série, Metal Gear: Survive, vyšla v roce 2018, tedy před pěti lety.

Stále trvající úspěch je bezesporu důvodem, proč si Konami přeje Metal Gear nadále udržet, a možná i důvodem oznámení kolekce Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1. Tato kolekce bude obsahovat původní hry Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty a Metal Gear Solid 3: Snake Eater, včetně všech bonusových materiálů. Vydání je plánováno na 24. října letošního roku pro PC, Playstation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. V případě PC verze však panují obavy, že Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 nebude podporovat hraní na klávesnici a myši.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.