Exit Kids: Džungle hádanek - úniková hra

Sérii Exit obohatí titul určený dětem

13. 5. 2024
Zdroj náhledu: Dino

Ačkoliv únikové deskové hry jsou mezi hráči stále populárnější, není jich na trhu příliš, které by se daly hrát i s dětmi. Vyčnívají mezi nimi tituly Unlock Kids od studia Space Cowboys, těch jsme se ovšem česky dosud nedočkali. Tou obecně nejpopulárnější sérií únikových her je zřejmě Exit. Dlouhodobě si ji můžeme užít i v češtině, a to díky práci vydavatelství Dino. To se nyní chystá vydat první titul série určený dětem. Bude se jmenovat Exit Kids: Džungle hádanek.

Tak jako jiné hry ze série, i Exit Kids: Džungli hádanek vytvořila autorská dvojice Inka Brand a Markus Brand. Za ilustracemi stojí Maxine Metzger, která pracovala i na EOS: Island of Angels nebo Witchcraft: Moonlight Magic. Exit Kids: Džungle hádanek je určena pro maximálně 4 hráče od 6 let, ačkoliv dle slov vydavatelství Dino si ji užijí děti i v pěti letech. Na jednu herní partii by mělo stačit 20 minut, což je čas, po který by i menší děti měly zvládnout posedět.

Rébusy v Exit Kids: Džungli hádanek se nacházejí na téměř čtyřiceti velkoformátových kartách, které budou muset hráči kombinovat. Celkem bude ve hře šest typů rébusů, přičemž každý z nich bude v šesti variantách. Cílem bude získat klíče k otevření truhlic s pokladem. Na rozdíl od ostatních dílů série v Exit Kids: Džungli hádanek se komponenty během herní partie nijak nezničí a hru si tak budou moct děti užít opakovaně. Nebo ji po zahrání budete moct poslat dál.

Věřím, že tahle nová podoba bude sérii Exit slušet. A doufám, že se česky dočkáme i dalších dílů pro děti. V němčině již vyšly dvě a třetí se chystá v letošním roce.

Zdroj: Dino

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.