Poppy Playtime - Huggy Wuggy

Poppy Playtime čeká filmové zpracování

10. 5. 2024
Zdroj náhledu: Glowstick Entertainment

Možná budu mluvit pouze za sebe, ale panenky či figuríny jsou tím nejvděčnějším hororovým strašákem všech dob. Vezměte něco zdánlivě mírumilovného, přeneste to do světa, v němž se vaše noční můry ve vteřině zhmotní, a máte zaručený recept na úspěch. Možná proto patří videoherní série Poppy Playtime k jedněm z nejznámějším a nejúspěšnějším hororovkám za pár šupů. Jak ovšem kdysi skvělý výrobce hraček upadl v zapomnění po incidentu opředeném tolika otazníky, se máme dozvědět i skrze jiné médium, než jsou videohry. Herní vývojář stojící za Poppy Playtime, Mob Entertainment, navázal spolupráci s filmovou produkční společností Legendary Entertainment, aby společnými silami vytvořili filmovou adaptaci tohoto hororového hitu z továrny na hračky. Žádné podrobnosti o zápletce, hereckém obsazení či datu vydání prozatím nebyly zveřejněny.

Pro ty z vás, které Huggy Wuggy minul obloukem, zápletka Poppy Playtime se točí kolem fabriky Playtime Co., z níž veškeří zaměstnanci jednoho dne zmizeli. Hráč se snaží prozkoumat to, co z kdysi prosperující společnosti zůstalo, ale setkává se tváří v tvář se zjištěním, že hračky už nejsou obyčejnými hračkami. První free-to-play kapitola Poppy Playtime se před třemi lety hráčskou komunitou prohnala jako hurikán a vyvolala kolem sebe poměrně slušný vír zájmu. Další dvě již placené epizody pokračovaly v podobném duchu. Kombinace děsivých naháněček a logických puzzlů hráčům zřejmě velice imponuje, a to až do takové míry, že se některé postavy objevily na prodejních pultech jako plyšové hračky, sošky nebo rovnou celé kostýmy.

Poppy Playtime se tak rozhodně pokusí navázat na úspěch podobných IP převedených do světa filmů. Five Nights at Freddy’s je sice průměrně až podprůměrně hodnoceným snímkem, přesto dokázal celosvětově dosáhnout působivých příjmů. Z podobného soudku nás někdy v budoucnu čeká například film na motivy Until Dawn, podobně na tom bude také film DREDGE a v neposlední řadě adaptace titulu Martha is Dead nebo The Meidum jakožto hraný seriál

Projekty přenášející videoherní předlohy na filmové plátno dnes nejsou ničím unikátním a mohou pozitivně nakopnout zájem o franšízu, jako tomu bylo například u Cyberpunku 2077 skrze seriál Cyberpunk: Edgerunners nebo momentální hit platformy Amazon Prime, seriál Fallout. Jak to dopadne s Poppy Playtime, se uvidí v následujících měsících, až letech.

Zdroj: deadline.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.