Far Cry 6 – DLC

Sérii Far Cry nově povede zkušený herní scenárista Drew Holmes

15. 8. 2023
Zdroj náhledu: Ubisoft

Open-worldová střílečka Far Cry stále patří k největším a nejpopulárnějším značkám Ubisoftu, ale na posledních několika dílech už byla cítit vyčerpanost základního schématu, které nedoznalo zásadních změn od roku 2012, kdy vyšlo Far Cry 3. Novou krev do žil by mohl Far Cry vlít zkušený vývojář Drew Holmes, který byl nově pověřen vedením celé série.

Holmes novinku nadšeně, leč stručně oznámil na svém profilu na LinkedInu (dostupném jen přihlášeným uživatelům). S Far Cry už má své zkušenosti díky pozici hlavního scenáristy při vývoji Far Cry 5 a Far Cry: New Dawn. Podílel se také na scénáři her jako Red Faction: Armageddon, BioShock Infinite nebo Saints Row 2 a Saints Row: The Third.

Ve vedení slavné série Holmes vystřídá Dana Haye, který její podobu určoval více jak deset let, právě od přelomového Far Cry 3. Hay Ubisoft opustil v závěru roku 2021 a nyní působí v Blizzardu.

Zdroj: gamerant.com

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.