Settlement Survival náhled

Settlement Survival – aktualizace a opravy

6. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

O velmi povedené budovatelské strategii Settlement Survival, která je nástupcem hry Banished, jsme vás informovali v naší recenzi. Hra opustila fázi předběžného přístupu 24. října. Uživatelské recenze, které se pohybují od 78–86 %, se jednoznačně shodují, že se jedná o nástupce zmíněné hry Banished, ba dokonce ji značně převyšuje. Vývojáři však na své dílo nezanevřeli a stále přidávají nové prvky a opravy. V rámci této činnosti také naslouchají komunitě, což se rozhodně cení.

Settlement Survival build

V rámci nejnovější aktualizace, kterou si můžete vyzkoušet v alfaverzi titul, dostává řadu úprav a změn. Níže naleznete stručný výčet, který je sestaven na základě žádostí komunity.

 • Byl navýšen výkon lomu na těžbu písku.
 • Došlo k navýšení počtu dělníků v dělníků v mlýně, vodním mlýně, tkalcovské dílně a vodní tkalcovské dílně. Nyní budou v každém z těchto objektů tři dělníci. 
 • Maximální počet dělníků ve farmách na byliny a vodních farmách na byliny byl zvýšen na dva.
 • Lovce achievementů potěší úprava některých ikon těchto úspěchů.
 • Optimalizována přehlednost spodního příkazového řádku a dalších rozhraní. Zároveň došlo k optimalizování rozhraní pro zobrazení detailů města, přehledu měst a funkce pro úpravu přiřazení povolání.
 • Přidána funkce zobrazení zvýraznění textu efektu buffu aktuálního stavu v tipech štěstí a zdraví.
 • Upraveno zobrazení tlačítka pro pozastavení/obnovení hry.
 • Nastavení zvukových efektů, jako je bourání a stavění budov, bylo sloučeno do zvukových efektů budov v nastavení zvuku.
 • Byla opravena chyba, kdy se při průběžném obnovení ceny v obchodu neobnovuje včas cena v cenovém rozhraní.
 • Problém, kdy se při stavbě a výběru kotelny, předávací stanice a zásobovací stanice nezobrazoval rozsah podobných budov, byl rovněž opraven.
 • Došlo k drobným opravám v chyb a překlepů v textu. 

Pokud jste nedočkaví a chcete pomoci vývojářům se zpětnou vazbou, můžete si alfaverzi patche vyzkoušet i vy. Jak na to, se dozvíte níže.

Klikněte pravým tlačítkem myši na Settlement Survival v knihovně služby Steam, vyberte Vlastnosti – BETAS a vyberte verzi hry (alpha), které se chcete zúčastnit. Není třeba vyplňovat žádný kód a hra se po zavření okna přepne na vámi zvolenou verzi (v některých případech může být nutná aktualizace hry a restart služby Steam).

Více informací se dozvíte zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.