Sky Children of the Light – let

Sky: Children of the Light už skotačí na Steamu

12. 4. 2024
 

Fanoušci všech nezávislých hříček ve svém repertoáru jistě musí mít dobrodružnou adventuru z pouštního světa. Řeč není o ničem jiném než o Journey z tvorby cenami ověnčeného studia Thatgamecompany, které mnohé hráče očarovalo relaxační náplní s existenciálním podtextem a úchvatným světem s pohlcující atmosférou. Ti samí vývojáři nyní kráčí ve šlépějích svého dřívějšího úspěchu a konečně spouští předběžný přístup dlouho očekávané novinky na Steamu, Sky: Children of the Light. Titul původně vyšel jako mobilní hra a plány její hráčskou základnu rozšířit o další platformu zde byly už před necelým rokem. Účastníci říjnového Steam Next Festu si mohli vyzkoušet demoverzi a poprvé vstoupit do kouzelného otevřeného světa na počítači. Hra se klasifikuje jako MMO s důrazem na samovolné objevování, řešení spousty logických hlavolamů a potkávání dalších hráčů. 

Sky: Children of the Light je nádherná oddechová videohra kombinující nejrůznější herní prvky v podmanivém dobrodružství napříč sedmi říšemi jednoho království v oblacích. Čekat vás budou nelehké hádanky i napínavý příběh, který budete moct prožít sami nebo společně s dalšími hráči. Jádro celého zážitku však tkví ve spolupráci, protože na některé úkony sami stačit nebudete. Otevření bran předběžného přístupu přilákalo mnoho hráčů nejen díky minimalistickému vizuálu, jak Thatgamecompany má v dobrém zvyku, ale také díky skutečnosti, že je titul free-to-play. Jelikož se však jedná o MMO, chybět zde nebudou pravidelné aktualizace obsahu, sezónní události nebo Season Pass. Na mobil si Sky: Children of the Light stáhlo více než dvě stě šedesát milionů uživatelů. Uvidíme, jak se hře bude dařit na PC, ale prozatím to vypadá nadějně. Hodnocení totiž jasně mluví za vše. Více než osmdesát procent kladných ohlasů napovídá, že byste do oblak měli vyrazit i vy.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.