Tales from Candleforth - úvod

Tales from Candleforth vyjde již koncem dubna 

12. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Tales from Candleforth je lidová hororová point-and-click hra s hádankami a mechanikou únikových místností, jež vypráví pohádky jedné vesničky. Tyto příběhy jsou však protkány něčím temným, co mělo zůstat navždy skryté. Za tímto zajímavým počinem stojí vývojáři z Under the Bed Games a jeho vydavatelem jsou Feardemic. Od něj můžete znát tituly jako Anglerfish, Evil Nun: The Broken Mask, Burnhouse Lane či Stasis: Bone Totem a mnoho dalších temně laděných her. 

Jistě se ptáte, co je Tales from Candleforth? Jedná se o sbírku pohádek, které byly napsány do zakázané knihy před mnoha a mnoha lety, aby skryly její původní obsah. O několik let později však vyplouvá tento temný text na povrch a mísí se se stránkami pohádkových příběhů. Tyto příběhy pak různě překrucuje a zahaluje je temnou aurou. 

Hlavní představitelkou tohoto temného titulu je šestnáctiletá Sarah, která zůstala společně s babičkou, aby pomohla vést rodinnou lékárnu. Babička se však jednoho dne ztratí a Sarah zůstává sama, dokud se neobjeví nové stopy. Ty ukazují, že babička je možná stále naživu. Sarah neváhá a po stopách se vydává. 

Během toho všeho Sarah objevuje svoje nové schopnosti, jež dědí jen ženy v její rodině. Při pátrání po babičce se tak dostává do světa okultismu, záhad a všeobjímající hrůzy. Zde musí odhalit rodinné tajemství, které její rodina tak dlouho skrývá před světem. 

Společně s protagonistkou budete řešit nejrůznější hádanky a také budete interagovat s tajemným světem. Díky tomu odhalíte temnotu, jež se skrývá za dětskými příběhy. Na této výpravě se může stát totiž naprosto cokoliv. Svět Tales from Candleforth je plně ručně kreslený a naanimovaný. 

Zdroj: igdb.com

Pokud vás tato novinka zaujala, máte možnost si vyzkoušet její demo na platformě Steam. Titul vyjde 30. dubna na PC, PS5, Xbox series, mobilní telefony a Nintendo Switch. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.