DREDGE - pod hladinou

Filmovou adaptaci hlásí i hororovka DREDGE

12. 4. 2024
Zdroj náhledu: Black Salt Games

Jedna ze zapamatovatelných her minulého roku s atmosférou tak hustou, že by se dala krájet, je bezesporu rybářské dobrodružství inspirované temným světem H. P. Lovecrafta. Nezávislý projekt DREDGE z dílny novozélandského studia Black Salt Games a vydavatele Team17 má pro svou širokou fanouškovskou základnu skvělou zprávu. Není to však ani pokračování, ani další příběhové DLC, nýbrž rozšíření pole působnosti mimo hráčské monitory. Ambice titulu dosáhly daleko většího formátu a tím je přímo filmové plátno. Dámy a pánové, vývojáři potvrdili přípravy akční filmové adaptace, na níž se bude podílet nechvalně známá produkční společnost Story Kitchen. Ta sama o spolupráci hlásí, že DREDGE nabízí podmanivě děsivý a hluboce bohatý svět, který je zaujal od samého začátku.

Dle informací by se mělo jednat o hraný film, ale jelikož je vše ve velmi rané fázi produkce, ještě si nějakou dobu počkáme na scénář, herecké obsazení či termín vydání. Je otázkou, do jaké míry se snímek hodlá držet videoherní předlohy, ale být svědky psychedelických stavů osamělého rybáře na vodní hladině, pod níž číhá nepředstavitelné nebezpečí zplozené pouze z jeho choré mysli, je svým způsobem vzrušující. 

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s tak zkušeným týmem, abychom svět, který jsme vytvořili, uvedli do živé akce a podnítili představivost publika po celém světě,“ řekli Nadia Thorne, Joel Mason, Alex Ritchie a Michael Bastiaens z Black Salt Games. 

Kdo o hře slyšíte poprvé, jistě nevynechejte naši recenzi, v níž chválíme především znatelný dopad na hráče vyvolávající příjemné mrazení po zádech. Pokud hledáte něco nenáročného, přesto příběhově bohatého, DREDGE se vám jistě trefí do vkusu stejně tak jako tisícům dalších hráčů. Titul přece jen během prvních dvaceti čtyř hodin po vydání v březnu minulého roku prodal přes neuvěřitelných sto tisíc kopií a nyní je dávno za hranicí milionu kusů. První příběhové rozšíření s názvem The Pale Reach hráče zavede na sever do mrazivých vod a na to druhé jménem The Iron Rig si musíme počkat. Jeho vydání se plánuje někdy během tohoto roku.

Zdroj: variety.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.