Someday You'll Return Director's Cut – jen si tu tak sedím

Someday You'll Return rozšiřuje svůj příběh skrze Director's Cut

8. 3. 2023
Zdroj náhledu: Bohemia Interactive

České nezávislé videoherní studio CBE Software v roce 2020 vydalo hororovou adventuru Someday You'll Return ztvárňující příběh zoufalého otce pátrajícího po zmizelé dceři. Titul nás zavedl do surrealistického prostředí jižní Moravy, zamotal nám hlavu nad tím, co je realita či pouhá iluze, a postavil před nás plno filozofických otázek. Pokud jste doteď hru míjeli, máte skvělou záminku pro to, proč ji tentokrát nepřehlížet. Someday You’ll Return: Director’s Cut je rozšířenou verzí původní kritiky oceňované hry, jež nabídne stovky technických i obsahových vylepšení, a chybět nebude ani hromada novinek. Aby toho nebylo málo, titul je navíc k dostání nově také na konzolích PlayStation 4 a 5 rovnou s Photo Modem.

Fanoušky jistě zaujme snaha vývojářů nabídnout jim daleko děsivější a všeobecně více pohlcující herní zážitek díky dynamičtější hratelnosti, strašidelnější atmosféře i scénám, novým hádankám či skrytému konci v rámci New Game+. Vylepšení se nevyhnula ani optimalizace, tutoriály, audio či rozšířenější lokalizace, kromě češtiny a angličtiny, do dalších sedmi světových jazyků.

„Someday You’ll Return: Director’s Cut je kompendiem více než dvou let intenzivní práce nad titulem, na který jsme s Lukášem Medkem velmi pyšní. Ačkoliv původní záměr byl pouze portovat hru na konzole, dopracovat pořádnou podporu herních ovladačů a lokalizovat hru do více jazyků, díky spolupráci s Bohemia Interactive nyní Director’s Cut obsahuje jak kvantum nového obsahu a funkcí, tak i úpravy hratelnosti a celkové plynulosti při průchodu hrou. Kromě nových funkcí obsahuje hra přes tisíc oprav a vylepšení, které ze hry dělají nesrovnatelně lepší zážitek. Pevně věřím, že hráči investované úsilí ocení a vrhnou se do prozkoumávání tajů temného příběhu o hledání zmizelé dcery,“ doplňuje Jan Kavan z CBE Software, tvůrce hry.

Zdroj: TZ

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.