The Murder of Sonic the Hedgehog – úvodka

Sonic je mrtev! Čas na nového maskota, říká dceřiná společnost Segy

3. 4. 2023
Zdroj náhledu: Sega

Jistě mnohým z vás neuniklo pár aprílových vtípků, které si pro nás herní společnosti na 1. dubna připravily. Kromě multifunkční myši pro hladké oholení se někteří rovnou vytasili s novými hrami. Příkladem tak může být nechvalně proslulé studio Running With Scissors, jež navázalo na svou oblíbenou sérii kontroverzní střílečky a vydalo Poostall Royale… to je mimochodem v daleko lepším stavu než tolik diskutovaný Postal 4. Stejnou cestou se rozhodla vydat i Sega, ale zvolila daleko drastičtější překvapení… zabila svého dlouholetého maskota, modrého ježka Sonica. Od prvního dubna si zcela zdarma můžete na Steamu zahrát vizuální román The Murder of Sonic the Hedgehog, a jak samotný název napovídá, budete v něm hledat Sonicova vraha.

V reakci na Sonicův skon jedna z dceřiných společností Segy, Atlus, navrhla možného náhradníka na post nového oficiálního maskota. Toto studio je nejlépe známé díky vývoji JRPG titulů série, jako je Shin Megami Tensei a Persona. Mezi těmito tituly však vyniká jedna postava, která je považována za jakéhosi maskota Atlusu, a tím je roztomilý sněhulák Jack Frost. Poprvé se objevil ve hře Megami Tensei 2 a netrvalo dlouho, aby si získal přízeň fanoušků. Atlus tedy navrhuje, aby se Jack Frost stal novým firemním maskotem Segy místo Sonica.

Společnost už dokonce vytvořila první návrhy a obrázek napodobuje úvodní snímek Sonic the Hedgehog s tou samou pózou, novým logem a oslovením „Jack the Hee-hog“. Odpověď Segy přitom na sebe nenechala dlouho čekat… „schváleno“. Je zřejmé, že je vše součástí aprílového vtipu, ale někteří fanoušci s tímto stanoviskem až překvapivě bezvýhradně souhlasí a opomíjejí ironický záměr obou společností.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.