Sonic Origins – tým!

Jak měl Sonic původně vypadat?

24. 1. 2023
 

Pokud patříte mezi fanoušky modrého ježka Sonica, jméno Naoto Ohshima vám určitě něco říká. Tento japonský umělec a designér stojí za zrodem mnoha postav z franšízy Sonic the Hedgehog. Byl to právě on, kdo na svém účtu na Twitteru sdílel první koncepty, na kterých Sonic vypadal jako malé modrovlasé dítě. Obrázky samozřejmě ihned přitáhly pozornost komunity a doslova se roztrhl pytel se všemožnými spekulacemi. Naoto Ohshima dále prozradil, že prvotní plány počítaly s tvorbou akční hry o bratrech, kteří zachraňují svět snů před padouchem jménem Thirteen. Tento nápad prý Ohshima vymyslel sám. Mělo se jednat o nadpřirozenou zemi ve stylu Alenky v říši divů, ale jakmile začal pracovat v týmu, díky myšlence rychlosti se Sonic vyvinul do současné podoby.

Koncept ukazuje dva malé chlapce na pozadí připomínajícím ikonickou mapu Green Hill Zone. Šklebící se tvář je velmi podobná doktoru Robotnikovi, spíše známému jako Dr. Eggman. Sonicovi byly i v původním designu zachovány špičaté modré vlasy, které byly nahrazeny bodlinami, ale barva zůstala. Otázkou je, zda se druhá postava chlapce s červenými vlasy později vyvinula v Knucklese. Sonic je vedle Maria jednou z nejznámějších herních postav, a jak je vidět, stačilo málo a modrý ježek by mohl spatřit světlo světa v úplně jiné podobě. Příští rok se do kin chystá druhé filmové pokračování, ještě letos odstartuje druhá série seriálu Sonic Prime a opomenout nesmíme rovněž videoherní koutek, protože Sonic Frontiers nastavil směřování série trochu jiným směrem, než jsme byli doposud zvyklí.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.