PlayStation 5 – Sony konzole

Spekulace naznačují PS5 Pro do dvou let

24. 3. 2022
Zdroj náhledu: Sony

Ze strany Sony je prozatím ticho po pěšině, ale dle zpráv zveřejněných RedGamingTech bychom se vylepšené verze konzole Playstation 5 měli dočkat do dvou let, tedy do roku 2024. Ne všichni s tak rychlým nástupem ovšem souhlasí, protože ruku na srdce, Playstation 5 je stále nedostatkovým zbožím. Pokud vezmeme v potaz to, že uvedení PS4 a PS4 Pro na trh dělily celé tři roky, mnozí si myslí, že z důvodu komplikací a problémů s nedostatkem čipů se upgradovaná verze PS5 takto rychle neobjeví.

Pro verze už tak nadupané a výkonné konzole údajně nabídne lepší zážitek převážně pro PSVR tituly, což by skvěle hrálo do karet PS VR 2. Ray tracing má být mimochodem až 2,5× vyšší než v základní verzi. Lepší výkon by měl být postaven na využití 5nm procesu TSMC. I když ze strany Sony ohledně PS5 Pro doteď nepadlo jediné slovo, dá se očekávat, když i Playstation 4 dostal svůj mezigenerační upgrade, že oficiální oznámení dříve či později přece jen přijde. Odtud také lze odhadovat budoucí cenu, která by se mohla pohybovat mezi šesti sty a sedmi sty dolary, tedy někde mezi šestnácti až devatenácti tisíci korunami.

Berte tyto informace prosím s rezervou, Sony zatím nic takového nepotvrdilo – jedná se o spekulace a domněnky! Vize je to ovšem tuze pěkná. Možná na druhou stranu bude lepší nejprve vyřešit problémy s nedostatkem základní konzole PS5 a až poté se vrhnout na novinky. Více se dočtete zde.

Zdroj: psu.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.