Silent Hill – logiášek

Společnost Konami chce oživit sérii Silent Hill

9. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Pamatuje si dnes vůbec někdo na sérii Silent Hill? Pokud ano, jedná se pravděpodobně o nejvěrnější fanoušky nebo o skupinu, která s ní přišla do styku, ale neměla o ni zájem. Přesto si troufám tvrdit, že Silent Hill je až na pár výjimek pro nás ostatní téměř zapomenutou sérií. To není chyba hry, ale vývojářů, kteří se snažili značku využít ve velkém měřítku. Celkem vám tato série nabídne osm hlavních titulů, pět spin-offů a dva filmy, které byly pomyslným hřebíčkem do rakve.

Podle dostupných informací se ovšem zdá, že Konami chce sérii přece jen oživit. S informací přišel režisér Christophe Gans, který v rozhovoru pro francouzský časopis MaG uvedl, že se pracuje na novém filmu a několika hrách. Gans pak uvedl: ‚‚Spolupracuji se Silent Teamem, původními tvůrci z Konami, a právě teď je ve vývoji několik her. Chystají se sérii oživit, myslím, že na ně zapůsobil úspěch remaků Resident Evil, což jsou samozřejmě výjimečné hry.“

V červnu Gans oznámil, že série bude obnovena a plánuje se pokračování filmu z roku 2006 (díky němuž pravděpodobně zapomenete na Návrat do Silent Hillu z roku 2012), několik her a remake. Zmíněným remakem bude pravděpodobně Silent Hill 2, o který se postará polský tým Bloober (The Medium, Observer, Layers of Fear, Blair Witch). V květnu letošního roku unikly obrázky, které údajně ukazovaly remake, a minulý měsíc unikly znovu, i když jeden z nich ukazuje koncept a druhý testovací záběry. Co se týče chystaného filmu, natáčení by mělo začít v únoru.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.