Steam Deck

Společnost Valve tvrdí, že stále pracuje na tom, „aby se služba Steam Deck v následujících měsících a letech zlepšila“

12. 4. 2022
Zdroj náhledu: Steam

Měsíc po očekávaném vydání zařízení Steam Deck poskytla společnost Valve aktuální informace o tom, co se dosud stalo a co majitele mobilního PC zařízení ještě čeká.

Steam Deck jsme začali dodávat teprve před měsícem a bylo pro nás velkým zážitkem vidět ho v rukou hráčů. Jednou z našich nejoblíbenějších věcí je, že se od vás konečně dozvídáme o vašich zkušenostech s používáním Steam Decku. Tento první měsíc nám dal příležitost začít sbírat vaši zpětnou vazbu, protože v následujících měsících a letech budeme pokračovat v práci na vylepšování Decku,“  uvedla společnost Valve.

Aktualizace přichází jen měsíc poté, co společnost Valve potvrdila, že je k dispozici více než 1 000 ověřených her pro Steam Deck. Jde o hry, které společnost Valve otestovala, aby se ujistila, že na jejím novém kapesním systému poběží bez problémů a chyb. Nyní Valve uvádí, že je her již přes 2 000.

Kompatibilita her a anti-cheat na Steam Deck?

„Jednou z našich hlavních priorit je podporovat co nejvíce titulů ve službě Steam, a to včetně titulů, které využívají technologii anti-cheat. Díky společnému úsilí vývojářů, poskytovatelů služeb a přispěvatelů pro Proton jsme dosáhli velkého pokroku při zpřístupňování těchto her komunitě Steam Decku,“

 dále vysvětlila společnost Valve.„Dvě největší anti-cheatové služby, BattlEye a Easy Anti-Cheat, mají nyní zjednodušenou cestu pro vývojáře, kteří se rozhodnou povolit podporu Protonu a Steam Decku. Elden Ring a Apex Legends jsou dva příklady her, které tuto práci zatím využívají.“V aktualizaci byly také podrobně popsány změny ve způsobu zobrazování obchodu Steam Store na palubě a vylepšení klávesnice a výdrže baterie.

Zdroj: valve

Pokud jste to také ještě nezaznamenali, šéf společnosti Valve Gabe Newell potvrdil, že v současné době společnost neplánuje zavést službu předplatného her, jako je Xbox Game Pass od Microsoftu nebo EA Play od EA, a poslední aktualizace společnosti Valve se toho dotkla slovy, že „úzce spolupracovala […] na zpřístupnění Xbox Cloud Gaming uživatelům Steam Decku prostřednictvím prohlížeče Microsoft Edge a členové komunity přispěli k vytvoření Edge Flatpaku, který tuto službu zpřístupňuje na Steam Decku.“

Zdroj: gamesradar.com

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.