Spor o PC verzi Lost Judgement

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sega

Spor mezi vydavatelem a talentovou agenturou ohledně role japonské celebrity ve spin-offu Lost Judgement může vést k náhlému ukončení série.

Společnost Sega při svém odhalení na začátku letošního roku naznačila, že se pokračování Lost Judgement objeví na Steamu – než najednou obrátila a řekla, že s vydáním na PC nepočítá. Za toto nedorozumění zřejmě může agentura Johnny’s, která stojí za talentovým agentem Takuyou Kimurou, jenž ztvárňuje hlavního hrdinu série Takayukiho Yagamiho.

Lost Jugment – souboj
Lost Jugment – taneční minihra

Zdroj: igdb

Agentura Johnny’s má údajně přísnou politiku, pokud jde o způsob distribuce podobizen svých talentů, což zřejmě zahrnovalo i ztvárnění Kimurova charakteru na PC. Sega mezitím již nějakou dobu ve velkém prosazuje PC verzi, přičemž celá hlavní řada série Yakuza (vyvinutá vývojářským studiem Judgement Ryu Ga Gotoku) je nyní k dispozici na Steamu.

Podle japonských novin Nikkan Taishu (via Kotaku) se vydavatel a talentová agentura nedohodli. Pokud se nedohodnou, nejenže naděje na vydání Judgementu na PC umírají, ale mohlo by to znamenat úplný konec série. Nikkan Taishu uvádí, že se vývojáři hry a Johnny’s nedokázali dohodnout na platformách, kde se hra bude prodávat.

Lost Judgment – parkour
Lost Judgment – detektívos

Zdroj: igbd

Určitou mezerou v tomto příběhu je fakt, že první Judgement byl na PC dostupný díky Google Stadia. Nicméně vzhledem k tomu, jak neochotně se Johnny’s staví k internetu (dříve odmítala dokonce zveřejňovat tiskové snímky svých talentů online), je možné, že agentura prostě nevěděla, jak Stadia funguje.

Zdroj Nikkan Taishu také poznamenává, že pro samotného Kimuru je to zklamání. On sám je fanouškem her a zdálo se, že se mu role Yagamiho líbila, a byl šokován, když se dozvěděl, že už si ho nejspíš nezahraje.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn