Lost Jugment – logo

Spor o PC verzi Lost Judgement

12. 7. 2021
Zdroj náhledu: Sega

Spor mezi vydavatelem a talentovou agenturou ohledně role japonské celebrity ve spin-offu Lost Judgement může vést k náhlému ukončení série.

Společnost Sega při svém odhalení na začátku letošního roku naznačila, že se pokračování Lost Judgement objeví na Steamu – než najednou obrátila a řekla, že s vydáním na PC nepočítá. Za toto nedorozumění zřejmě může agentura Johnny's, která stojí za talentovým agentem Takuyou Kimurou, jenž ztvárňuje hlavního hrdinu série Takayukiho Yagamiho.

Zdroj: igdb

Agentura Johnny's má údajně přísnou politiku, pokud jde o způsob distribuce podobizen svých talentů, což zřejmě zahrnovalo i ztvárnění Kimurova charakteru na PC. Sega mezitím již nějakou dobu ve velkém prosazuje PC verzi, přičemž celá hlavní řada série Yakuza (vyvinutá vývojářským studiem Judgement Ryu Ga Gotoku) je nyní k dispozici na Steamu.

Podle japonských novin Nikkan Taishu (via Kotaku) se vydavatel a talentová agentura nedohodli. Pokud se nedohodnou, nejenže naděje na vydání Judgementu na PC umírají, ale mohlo by to znamenat úplný konec série. Nikkan Taishu uvádí, že se vývojáři hry a Johnny's nedokázali dohodnout na platformách, kde se hra bude prodávat.

Zdroj: igbd

Určitou mezerou v tomto příběhu je fakt, že první Judgement byl na PC dostupný díky Google Stadia. Nicméně vzhledem k tomu, jak neochotně se Johnny's staví k internetu (dříve odmítala dokonce zveřejňovat tiskové snímky svých talentů online), je možné, že agentura prostě nevěděla, jak Stadia funguje.

Zdroj Nikkan Taishu také poznamenává, že pro samotného Kimuru je to zklamání. On sám je fanouškem her a zdálo se, že se mu role Yagamiho líbila, a byl šokován, když se dozvěděl, že už si ho nejspíš nezahraje.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.