Star Wars Jedi Survivor – úvodka

Star Wars Jedi: Survivor slaví na PC úspěch, problémům navzdory

3. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Zdá se, že technické problémy, kterými nový Star Wars Jedi: Survivor trpí, nemají příliš velký vliv na úspěšnost PC verze. Série totiž dosáhla nového milníku.

Ačkoliv se za technický stav PC verze omluvila dokonce už i vydavatelská společnost EA, může být ve výsledku se hrou na počítačích spokojena. Star Wars Jedi: Survivor dosáhl nového vrcholu v počtu souběžných hráčů, a to dokonce tak, že překonal svého předchůdce Star Wars Jedi: Fallen Order. Nejvyšší rekord činí na platformě Steam 67 855 souběžných hráčů, přičemž vrchol u Fallen Order činil 46 550, tedy o více jak 20 000 hráčů méně než u Star Wars Jedi: Survivor.

Nejedná se nicméně zatím o nejoblíbenější a nejhranější hru Star Wars. Neporaženým kouskem stále zůstává Lego Star Wars – The Skywalker Saga, který v jednu chvíli hrálo 82 517 hráčů. Navzdory technickým problémům u Jedi: Survivor však nemůžeme vyloženě říci, že by se PC verze neprodávala, nebo se dokonce setkala s nezájmem hráčů. Otázkou samozřejmě zůstává, zdali si současný trend titul udrží, nebo se technický stav hry na statistikách teprve odrazí.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.