Redfall – úvodka

Redfall: umělá inteligence je špatná 

2. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Nedávno vydaná hra Redfall se zpočátku setkala s malým ohlasem, jak je u studia Arkane zvykem. No, jenže teď je to mnohem horší. Hráči Jsou totiž zklamáni vším od hratelnosti až po provedení. Nyní, když majitelé titulu strávili hodiny ponořeni do střílečky a snažili se z ní vytěžit maximum, se objevují další stížnosti: umělá inteligence nepřátel je velmi špatná.

Po internetu kolují různá videa, která ukazují nedostatek inteligence protivníků. Otázkou je, zda se jim dá věřit. Videa například ukazují, co se stane, když se protivníci dostanou pod palbu. Na záběrech je vidět, že jejich jedinou reakcí je pohyb ze strany na stranu. To je pro některé hráče frustrující, protože mají pocit, že to není nepřekonatelná výzva, jakou od hry očekávali. 

Jiní hráči, kteří hrají Redfall na nejvyšší obtížnost, uvádějí, že toto chování je totožné. Zároveň poukazují na nepřátele, že téměř nevidí, kde se hráčova postava nachází. V dalším případě je vidět, že protivníkům je to úplně jedno. Nejzábavnější je však ukázka, ve které hráč s odstřelovací puškou likviduje jednoho nepřítele za druhým. Člověk by očekával reakci v podobě krytí nebo útěku, ale nic takového se zde neděje. Nepřátelé stojí na místě a dělají, jako by se nic nestalo.

Otázkou je, zda by se chovali stejně, kdyby kolem nich prošla nahá žena.Zda je Redfall opravdu špatný, se brzy dozvíte v naší recenzi. Do té doby nám však nezbývá nic jiného než držet palce Arkane Studios, aby zjednalo nápravu. V poslední době se zdá, že téměř všechny letos vydané hry trápí technické problémy. Doufám, že se nejedná o nějaké prokletí studií, protože bych nevěděl, kde hledat videoherního exorcistu.

Zdroj: The Gamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.