Steam Deck - náhledovka

Steam překonal svůj vlastní rekord… už zase

28. 11. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Ke konci minulého měsíce jsme psali o tom, že od roku 2020 se platforma Steam těší stále větší oblibě a neustále posouvá neskutečnou hranici aktivních hráčů v ten samý moment. Na konci října se na Steam podívalo 30 049 264 uživatelů a měsíc nato zde máme opět zvednutou laťku. Dle statistik databáze Valve včera, 27. listopadu 2022, číslo vzrostlo až na neuvěřitelných 31 968 451 uživatelů. Jde o současně přihlášené lidi, tedy ne všichni v té době vyloženě hráli.

Zdroj: store.steampowered.com

Není se čemu divit. Tuto honičku a předhánění se ve svých vlastních rekordech Steam může připisovat především světové pandemii covid-19, kdy byla spousta hráčů nucena zůstat doma, a tak si zpříjemňovala dlouhou chvíli videohrami. Velkou měrou však jistě přispěly rovněž pravidelné festivaly, slevová šílenství a další akce. Zapomenout nemůžeme ani na Steam Deck, skrze který můžete hrát stále více titulů i na místech, kam si s sebou normálně počítač nevezmete. Nejhranějším titulem byl samozřejmě Counter-Strike: Global Offensive, který zaznamenal takřka šest set tisíc souběžných hráčů. Následovala Dota 2 s takřka čtyři sta padesáti tisíci hráči, Lost Ark s dvě stě čtyřiceti tisíci hráči a PUBG s dvě stě dvaceti pěti tisíci hráči. S blížícími se svátky je velmi pravděpodobné, že tento rekord bude v nejbližších týdnech opět překonán.

Rádi bychom vás také upozornili na naši probíhající vánoční soutěž, ve které můžete vyhrát klíče ke službě Steam, deskové hry, knihy a spousty dalších dárků. Více informací naleznete zde.

Zdroj: store.steampowered.com

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.