Steam překonal svůj vlastní rekord… už zase

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve

Ke konci minulého měsíce jsme psali o tom, že od roku 2020 se platforma Steam těší stále větší oblibě a neustále posouvá neskutečnou hranici aktivních hráčů v ten samý moment. Na konci října se na Steam podívalo 30 049 264 uživatelů a měsíc nato zde máme opět zvednutou laťku. Dle statistik databáze Valve včera, 27. listopadu 2022, číslo vzrostlo až na neuvěřitelných 31 968 451 uživatelů. Jde o současně přihlášené lidi, tedy ne všichni v té době vyloženě hráli.

Steam – rekord aktivních hráčů opět překonán

Zdroj: store.steampowered.com

Není se čemu divit. Tuto honičku a předhánění se ve svých vlastních rekordech Steam může připisovat především světové pandemii covid-19, kdy byla spousta hráčů nucena zůstat doma, a tak si zpříjemňovala dlouhou chvíli videohrami. Velkou měrou však jistě přispěly rovněž pravidelné festivaly, slevová šílenství a další akce. Zapomenout nemůžeme ani na Steam Deck, skrze který můžete hrát stále více titulů i na místech, kam si s sebou normálně počítač nevezmete. Nejhranějším titulem byl samozřejmě Counter-Strike: Global Offensive, který zaznamenal takřka šest set tisíc souběžných hráčů. Následovala Dota 2 s takřka čtyři sta padesáti tisíci hráči, Lost Ark s dvě stě čtyřiceti tisíci hráči a PUBG s dvě stě dvaceti pěti tisíci hráči. S blížícími se svátky je velmi pravděpodobné, že tento rekord bude v nejbližších týdnech opět překonán.

Rádi bychom vás také upozornili na naši probíhající vánoční soutěž, ve které můžete vyhrát klíče ke službě Steam, deskové hry, knihy a spousty dalších dárků. Více informací naleznete zde.

Zdroj: store.steampowered.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn