Rekord platformy Steam v počtu souběžně aktivních uživatelů byl po týdnu znovu překonán

30. 10. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly, což v této době platí obzvlášť u Steamu. Jeho rekord z minulého týdnu, který činil 30 032 005 souběžně aktivních uživatelů, byl po týdnu opět překonán.

Steam - další rekord

Podle databáze SteamDB činí nový rekord 30 049 264, což je skoro o 20 000 uživatelů více než před týdnem. Za tímto rekordem může stát několik faktorů, včetně momentálního halloweenského výprodeje, který končí 1. listopadu v 18:00. Do této doby může počet uživatelů dále růst, byť je to vzhledem ke konci víkendu spíše nepravděpodobné.

Jak už jsme minule zmínili, Steam zaznamenává v posledních letech masivní růst, který započal v roce 2020 v době pandemie covidu, kdy kvůli různým restrikcím vzrostl počet hráčů, kteří třeba do té doby ke hrám ani nečichli. Jen pro představu, celých čtrnáct let trvalo, než platforma v roce 2017 dosáhla 15 milionů souběžných uživatelů. Na dalších 15 milionů stačilo pouze pět let.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.