Still Wakes the Deep - úvod

Still Wakes the Deep dorazí v červnu 

23. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Still Wakes the Deep je horor odehrávající se na moři. Během Future Games Show Spring Showcase 2024 byl zveřejněn nový trailer titulu, který oznámil nové datum vydání. To přitom bylo plánováno již začátkem tohoto roku.

Titul pochází od vývojářů z The Chinese Room. Od nich jistě mnozí hráči znají hry jako Dear Esther, Amnesia: A Machine for Pigs, Everybody´s Gone to the Rapture či Little Orpheus. Vydání se naopak ujali v Secret Mode, kteří jsou součástí větší skupiny s názvem Sumo Group. Toto vydavatelství má na kontě tituly, jako jsou například Loddlenaut, Dear Esther, Eternal Threads nebo také Her Majesty´s Spiffing. 

Titul Still Wakes the Deep má hráčům přinést návrat k žánru narativního hororu z pohledu první osoby. Vývojáři z The Chinese Room jsou proslulí svou dokonalou symbiózou zvuků, hereckého projevu a literárního obsahu, jež hráčům nabízí vzrušení, napětí i údiv. Připravte se na krásu i zuřivost moře. Vývojáři vám naservírují pohlcující příběh o katastrofě na ropné plošině uprostřed Severního moře s autentickými skotskými herci. 

V tomto příběhu se ujmete role pracovníka na ropné plošině Beira D u pobřeží Skotska. Společně s ním bojujete o svůj život. Postavíte se bouřím, nebezpečnému prostředí i temným mrazivým vodám Severního moře. Vaším cílem je nalézt svou posádku a přežít. Hledání vám ztěžuje hlavně prostředí, neboť všechny komunikační linky jsou hluché a východy jsou bohužel také pryč. Musíte šplhat, běhat a plavat skrze zatopené chodby ropné plošiny. 

Beze zbraní a pravomoci se musíte spolehnout pouze na svůj rozum a odhodlání. Bojujte o svůj život na této nestabilní plošině, která je neustále bičovaná a sužovaná okolní bouří. Navíc každý špatný krok může být váš poslední. K tomu přidejte hluk šířící se tmou, jenž vás naplní hrůzou. Postavíte se tváří v tvář neznámému, nebo se raději vrátíte zpět? 

Zdroj: igdb.com

Titul vyjde na PC, PS5 i Xbox Series X/S. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.